Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sel’e karşın 5 ilçe uyarıldı!

Bismil - 13 Aralık 2018 22:48 A A

Diyarbakır’ın Eğil ilçesindeki Dicle Barajı’nda, son günlerde etkili olan yağış nedeniyle fazla suyun Dicle Nehri’ne tahliyesi amacıyla dolusavak 3 radyal kapaktan açılmaya çalışılan biri kazaen koptu. Bu arada, yaşanabilecek sel ve su baskınlarına karşı Sur Belediyesi ekipleri, Dicle Nehri üzerindeki tarihi On gözlü Köprü üzerindeki işletmecileri uyarıldı.

Diyarbakır’ın Eğil ilçesindeki Dicle Barajı’nda, son günlerde etkili olan yağış nedeniyle fazla suyun Dicle Nehri’ne tahliyesi amacıyla dolusavak 3 radyal kapaktan açılmaya çalışılan biri kazaen koptu. Su seviyesinin yükselme ihtimali bulunan Dicle Nehri kıyısına yakın Eğil, Yenişehir, Sur, Çınar ve Bismil ilçelerinde yaşayanlar uyarıldı.

NEHİR YATAKLARINDAN UZAKLAŞIN UYARISI!

Bölgede son günlerde etkili olan yağış nedeniyle Dicle Barajı’ndaki fazla suyun Dicle Nehri’ne tahliyesi amacıyla dolusavak 3 radyal kapaktan biri, açılmaya çalışıldığı sırada, saat 18.30 sıralarında kazara yerinden koptu. Devlet Su İşleri Müdürlüğü’nce verilen bilgi üzerine bölgeye tedbir amaçlı itfaiye ve AFAD ekipleri yönlendirildi. Eğil, Yenişehir, Sur, Çınar ve Bismil ilçelerinde de belediye ve cami hoparlörleri aracılığıyla Dicle Nehri kıyısındaki yerleşim yerlerinde bulunan vatandaşlar uyarılarak nehir yatağından uzak durmaları istendi.

SUR BELEDİYESİ İŞLETMELERİ UYARDI

Bu arada, yaşanabilecek sel ve su baskınlarına karşı Sur Belediyesi, Dicle Nehri üzerindeki tarihi On gözlü Köprü üzerindeki işletmecileri uyardı. Sur Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Akbaş nezaretindeki zabıta ekipleri, on gözlü köprünün civarındaki işletmeleri ziyaret ederek,dışarıdaki malzemelerinin yukarıya alınmasını ve işletmelerin bu gece kapalı tutulması yönünde uyarıda bulundu. İşletmelerde bu uyarıya uyarak, nehir kenarındaki masa ve sandalyelerini yukarıya taşıyarak, işletmelerini kapattı.

SU SEVİYESİ YÜKSELMEYE BAŞLANDI

Bu arada haber yayına hazırlandığı saatlerde Dicle Nehrindeki su seviyesinin yükselmeye başlandığı gözlendi. Ekipler tedbirlerini sürdürmeye devam ediyor.

Bu haber 2271 kez okundu.
Bismil - 22:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.