26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sena, Avrupa Şampiyonası’nda ter dökecek

Bağlar - 4 Şubat 2020 22:16 A A

Bağlar Belediyespor’un milli sporcusu Sena Kızılaslan, ilk kez mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası için milli takım kafilesi ile Macaristan’a gitti. 7-9 Şubat tarihleri arasında başkent Budapeşte’de yapılacak olan Avrupa Karate Şampiyonası’nda  Bağlar Belediyesi’nin milli antrenörü Mehmet Yazar da görev yapacak.

Türkiye Karate Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Milli takımı karate Avrupa Karate Şampiyonası için hazırlıklarını tamamlayıp Avrupa Karate Şampiyonası’nın yapılacağı Macaristan’a gittiler. Milli takım kafilesinde Bağlar Belediyespor’un  milli sporcusu Sena Kızılaslan ve antrenör Mehmet Yazar da yer aldı. Şampiyona için 1 ay süredir Kocaeli’de milli takımla birlikte kamp çalışmalarına katılan Sema Kızılaslan ve Mehmet Yazar, 3 gün devam edecek şampiyonada milli takım adına ter dökecek. 52 ülkeden 1155 sporcunun kayıt yaptırdığı organizasyonda 20 erkek, 17 bayan sporcu Türkiye’yi temsil edecek.

“HEDEFİMİZ YENİ BAŞARILARA İMZA ATMAK”

Bağlar Belediyespor’un milli antrenörü Mehmet Yazar, şampiyonada hem Türkiye’yi hem de Diyarbakır ve Bağlar Belediyesi’ni en iyi şekilde temsil etmek istediklerini söyledi. Yazar, ‘’Sena Kızılaslan’ın 33 kişiden oluşan milli takım kafilesinde yer alması ve Türkiye adına yarışacak olması tarihi bir başarıdır. Şimdi buna Avrupa’da derece elde ederek yeni bir başarı eklemeyi hedefliyoruz. Bize her konuda destek olan Bağlar Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. İnşallah hem ülkemiz hem de kentimiz ve belediyemiz adına güzel haberlerle döneceğiz” dedi. (Haber Merkezi)

Bu haber 714 kez okundu.
Bağlar - 22:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.