Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sento Caddesi kentin en modern caddesi oldu

Bağlar - 21 Temmuz 2020 12:48 A A

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun girişimleriyle ilçeye kazandırılan 60 milyon TL’lik proje çerçevesinde kentin en büyük caddesi olan Sento Caddesi kaldırım yenileme, asfaltlama, orta refüj ve ferforjesi çalışmalarıyla kentin ulaşımdaki modern yüzü haline geldi. Desteklerinden dolayı Karayolları 9.Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan’a teşekkür eden Başkan Beyoğlu, ”Yürütmüş olduğumuz başarılı  işbirliği çalışmasıyla yılların ihmali olan bu caddemizi ulaşımda huzurun adresi haline getirdik.” dedi.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından başka bir şehir için planlanırken Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun girişimleri sonucu geçen yıl Diyarbakır’a kazandırılan 60 milyon TL değerindeki proje ile yenilenen Sento Caddesi yapılan son çalışmaların ardında göz kamaştıran hale geldi.

Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri ve Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışmasıyla kaldırımlar yenilenirken, bazalt taşından üretilen asfalt ile cadde baştan sona kadar ihya edildi. Daha sonra orta refüj ve ferforjesi çalışmalarıyla modern bir görüntüye kavuşturulan cadde yeni haliyle görenleri büyülüyor.

Uzun yıllar sonra yenilenen ve genişletilen cadde ulaşım ve trafikte kentin modern yüzü oldu. Hem sürücüler hem vatandaşlar caddenin yeni görüntüsünden bir hayli memnun.

“DİYARBAKIR’IMIZIN MODERN YÜZÜ OLDU”

Göreve geldikten hemen sonra ilk iş olarak bu projeyi Diyarbakır’a kazandırdıklarının altını çizen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 1 yıllık çalışmalarla Sento Caddesi’ni kentin en modern görünümlü caddesi haline getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kurumlar arasındaki işbirliğinin kente kazandırdığı hizmetlerin önemine değinen Başkan Beyoğlu, ”Başka bir ilimizde yapılması planlanan bu güzel projeyi ve değerli yatırımı kentimize kazandırdık. Bugün baktığımızda ortaya çok güzel bir tablo çıktı. Sento Caddesi, şehirlerarası ve şehir içi ulaşımda Diyarbakır’ın gıpta ile değerlendirilen yüzü oldu. Desteklerinden dolayı Karayolları 9.Bölge Müdürümüz Sayın Ökkeş Ceylan’a çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Bu haber 782 kez okundu.
Bağlar - 12:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.