16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Seydaoğlu, Büyükşehir’e bağımsız aday!

Diyarbakır - 5 Aralık 2018 15:56 A A

Diyarbakır siyasetinin renkli simalarından Sebgettullah Seydaoğlu’nun 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız aday olacağı öğrenildi.

31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan yerel seçimlere kısa bir süre kala adaylar netleşirken, Diyarbakır sevdalısı olarak adından sıkça söz ettiren siyasetçi ve 20 ve 21. Dönem Milletvekili Sebgettullah Seydaoğlu’da Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağımsız adaylık için başvuru yapacağı öğrenildi.

Diyarbakır kamuoyunun yakından tanıdığı ve yaptığı çalışmalar ile Diyarbakır halkının gönlünde taht kuran Seydaoğlu, alim, şeyh ve kanaat önderlerinin sevdiği bir kimlik olarak Mart’ta gerçekleşecek seçimlerde dengeleri alt üst edeceğe benziyor.

2014 YILINDA AK PARTİ’İN OYLARINI ARTIRMIŞTI

2014 Mart ayında yapılan Yerel Seçimlerde AK Parti’den Yenişehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Sebgettullah Seydaoğlu, 17 yıllık AK Parti tarihinde oyları 10 bin artırarak AK Parti’nin oy oranını yüzde 39 bandına çıkarmayı başarmıştı.

BARIŞ ELÇİLİĞİ ROLÜNÜ DE YAPTI

Bugüne kadar binlerce kan davasını çözen, fakirleri evlendiren ev sahibi yapan, maaşıyla Kuruçeşme, Alipınar ve Terkanda cami yapan ilk siyasi ünvanını alan Seydaoğlu, aday olması halinde aşireti olan Terkan’ın 80 köyü ile Diyarbakır’ın merkez Kayapınar, Bağlar ve Yenişehir İlçelerine bağlı Alipınar, Yeniköy, Kuruçeşme, Bağlar, Fiskaya, Şehitlik, Peyas, Karacadağ köyleri başta olmak üzere bütün Diyarbakır’dan büyük bir oy alabileceği konuşuluyor.

SEYDABABA’NIN TORUNU

Bütün Diyarbakır’ın saygı duyduğu asrımızın son mürşidi olan Seydababa’nın torunu olan Seydaoğlu fakir ve yetimlerin sevgilisi olmakla beraber, Diyarbakır’da doğum hastanesi temelini atan, bine yakın köye elektrik, su, sondaj, yol ve ilk asfalt götüren ilk siyasetçi unvanını da kazanmıştır. Bunların yanı sıra siyaset hayatında hiç bir hediye kabul etmeyen ilk politikacı olan Seydaoğlu, Karacadağ’da 7 gölet yaptırdı ve 50 bin dönümlük Ergani Ovası’nı baraj ile su getirdi. Seydaoğlu, 15 yıldır milletvekili olmadığı halde her gün halkının 24 saat hizmet etmeye devam ediyor.

YAZIHANESİNİ MİSAFİRHANE YAPTI

Diyarbakır’dan Ankara’ya giden hasta ve hasta yakınlarına bizzat otel kiralayıp barınma olanağı sunan, yazıhanesini de misafirlere açan Seydaoğlu, bu yaptıklarıyla Diyarbakır halkının kalbini kazanmayı sürdürüyor.

2011 MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİNDE 10 BİN’İN ÜZERİNDE OY ALDI

2011 yılında da gerçekleştirilen milletvekilliği seçimlerin de 10 binin üzerinde oy alan Seydaoğlu, siyasi tarihinde 1 günde bin 300 kişiyi Tekel fabrikasında işe başlatmasıyla adını uzun bir süre gündemde tutmuş, Diyarbakır’ın 100 yıllık içme suyu sorununu da çözmüştü.

Yüksekokul Mezunu olan Sebgettullah Seydaoğlu, 1955 Diyarbakır doğumlu, evli ve 6 çocuk babası.

Bu haber 3055 kez okundu.
Diyarbakır - 15:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.