Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Silvan Kaymakamı Uslu görevden alındı

Diyarbakır - 6 Eylül 2020 20:25 A A

Silvan Kaymakamı ve Belediye başkan V. Mehmet Uslu, İçişleri Bakanlığı’nca yürütülen bir soruşturma kapsamında görevinden alındı. Uslu’nun yerine Çankırı’nın Çerkeş İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Çelik atandı. Çelik’in daha önce Harran İlçe Kaymakamlığı yaptığı öğrenildi.

28 Ağustos 2019 tarihinde Diyarbakır’ın Silvan İlçe Kaymakamlığına atanan Mehmet Uslu, bugün görevden alındı. İçişleri Bakanlığının yürüttüğü bir soruşturmaya istinaden görevden alınan Uslu’nun görevden alınma gerekçesi hakkında bilgi verilmedi.

USLU’NUN YERİNE ÖMER FARUK ÇELİK ATANDI

Görevden alınan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Uslu’nun İçişleri Bakanlığı’nca yerine daha önce Harran Kaymakamlığı görevinin ardından Çankırı’nın Çerkeş Kaymakamlığı görevine atanan Ömer Faruk Çelik, Diyarbakır’ın Silvan ilçesine kaymakam ve belediye başkan vekili olarak atandı.

Harran’da özellikle turizm alanında başarılı işlere imza atan Ömer Faruk Çelik Diyarbakır’ın Silvan ilçesine Kaymakam ve kayyum Belediye Başkanı olarak atandı. Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, sosyal medya hesabından yayınladığı mesaj da Çelik’e; ”Diyarbakır’ın Silvan’a hem belediye başkanı hemde Kaymakamlık görevini yürütmek üzere atanan Kaymakam Ömer Faruk Çelikel’e başarı dileğinde bulundu”

Bu haber 2699 kez okundu.
Diyarbakır - 20:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.