22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Silvanlı gençler El-Cezeri Akademi Lise ile üniversiteye hazırlanacak

Diyarbakır - 9 Ağustos 2021 14:35 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Silvanlı gençlere eğitim alanında destek sunmak amacıyla El-Cezeri Akademi Lisesi’ni açtı.

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde ve ilçelerde çocuk ile gençlerin, eğitimde başarı grafiklerini yukarı taşımak için çalışmalarına yenilerini ekliyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Silvanlı gençleri açtığı 12 derslikli El-Cezeri Akademi Lise ile üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlayacak.

Silvan El-Cezeri Akademi Lisesi’nde alanında uzman eğitmenler, 12’inci sınıflara devam eden ve mezun olan öğrencilere Temel Yeterlilik Testi (TYT) Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınavlarına hazırlayacak,9,10 ve 11. Sınıf öğrencilerine ise destek eğitimi verecek.

Üniversiteye hazırlık temel dersler saatleri dışında, öğrencilere soru çözme konusunda da yardımcı olacak olan yeni eğitim yuvasında, ayrıca gençlere yönelik 2021-2022 eğitim döneminde idare tarafından belirlenen takvim çizelgesinde Halk Oyunları, Din Kültürü, Akıl-Zeka Oyunları, Bilişim ve Müzik alanlarında etkinlikler düzenlenecek.

KAYITLAR BAŞLADI

Eğitim hizmetlerinin ücretsiz verileceği Silvan El-Cezeri Akademi Lisesi’ne kayıtlar başladı. TYT ve AYT kurslarından yararlanmak isteyen Silvanlı gençler, kayıt için Cami Mahallesi, Bitlis Caddesi Kulfa Kapısı karşısı Eski Kültür Merkezi’ne gelerek bizzat başvuruda bulunabilecek. Silvan El-Cezeri Akademi Lisesi hakkında bilgi almak isteyenler, 0412 999 01 14-15 telefon numaralarını arayabilecek.

Bu haber 473 kez okundu.
Diyarbakır - 14:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.