31° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Silvanlılardan çağrı; “Makine İkmal Şantiyesi Yeşil Alan olsun”

Diyarbakır - 25 Ağustos 2020 10:59 A A

Silvanlılar, Belediyeye ait Makine İkmal Şantiyesi’nin yeşil alan olması yönünde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Uslu’ya çağrıda bulundu. Silvan’ın yeşil alan bakımından oldukça bakir bir ilçe olduğunun altını çizen vatandaşlar, şehir içinde kalan Makine İkmal Şantiyesinin Silvan’a yakışır bir mesire ve yürüyüş alanının içinde bulunduğu yeşil bir yaşal alanı haline getirilmesinin elzem olduğunu, böylelikle ilçenin yeşil alan ihtiyacının kısmen giderileceğini söylediler.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesindeki Belediyeye ait olan ancak artan yapılaşma nedeniyle kent merkezinde kalan Fen İşleri Müdürlüğü Makine İkmal Şantiyesinin kent dışına taşınarak, boş kalan yerin yeşil alan yapılması yönünde talepte bulunuldu.

Silvanlılar, yıllar önce Belediye tarafından yapılan ancak son yıllarda ilçe merkezinde nüfusun artmasıyla birlikte kent içinde kalan Makine İkmal Şantiyesi’nin yeşil alan olmasını istediler. Şantiyenin çevre kirliliğine de yol açtığını savunan Silvanlı vatandaşlar, Şantiyenin kent dışındaki bir alana çekilerek, yerine Silvan’a yakışır bir mesire ve yürüyüş alanı yapılması gerektiğini söylediler.

ESKİ YEŞİL SİLVAN HEDEFİNE ULAŞMAK İÇİN

Eski Yeşil Silvan özlemini duyduklarının altını çizen Silvanlılar, Kaymakam ve Belediye Başkan V. Mehmet Uslu’nun taleplerine karşılık vermesini istedi. Silvanlılar, taleplerini şöyle dile getirdiler:

“Çocuklarımızın ve yetişkinlerimizin sosyal yaşamlarını renklendirmek, modern ve huzurlu ortam oluşturmak için kent merkezinin girişindeki Silvan Belediyesine ait makine ikmal alanı “sentetik buz pisti, aquapar, kaykay pisti, kitap kafe, gölet, midilli alanı, çocuk oyun alanı, müzikli su oyunu, spor alanı, yürüyüş yollarının yer aldığı yeşili bol bir yaşam alanı yapılmasıyla birlikte Silvan eski yeşil Silvan unvanını tekrar yakalayacaktır. Bu konuda Başta Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Uslu olmak üzere Diyarbakır valimiz Sayın Münir Karaloğlu’ndan rica ediyoruz”

Sait BAYRAM’ın özel Haberi

Bu haber 841 kez okundu.
Diyarbakır - 10:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.