Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Şimşek: “İktidar kadar, Yasamayı, Yargıyı ve yürütmeyi göreve davet ediyoruz”

Diyarbakır - 31 Temmuz 2021 17:13 A A

Toplumsal Mutabakat Derneği Genel Başkanı Mahmut Şimşek, Konya’nın Meram ilçesinde Karslı Dedeoğullları ailesinden 7 kişinin öldürülmesiyle ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Konya’da en ilkel kabilelerin vatandaşları arasında dahi zor görebileceği, olmayacak bir vahşetin yaşandığına işaret eden Şimşek, “Konya’da on yıllardır bilinen iki komşu ailenin gerginliği zaman zaman toplu saldırı ve yaralanmalara dönüşmesine rağmen olaylar siyasi partiler, Demokratik Kitle Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları ve Kanaat insanlarınca adeta seyredildi. Nihayet saldırgan aile bu defa silahlı ve güruhlarıyla beraber komşuları Dedeoğlu ailesinin evini basarak, evde bulunan yedi kişiyi kurşunlayarak hunharca katledip, evlerini de ateşe verdiler. Biz Toplumsal Mutabakat Derneği olarak; bu ilkel, tarifsiz olayın bir an önce aydınlatılması gerektiğine inanıyoruz. Halklar arası bir yangının kıvılcımlarından biri olmamasını diliyoruz” dedi.

Diyarbakır, Bölge ve Türkiye’de şiddeti red eden, barışı, birliği ve bir arada yaşamayı savunan tüm DKK, STK, vakıf, kanaat insanı ve siyasi partileri bu ve bu gibi olayların adaletle sonuçlanmasının arkasında sağlam durmalarını öneren Şimşek, “Benzer olayların olmaması hususunda da iktidar kadar, yasamayı, yargıyı ve yürütmeyi göreve davet ediyoruz.  Olayı kınıyor, lanetliyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz” diye konuştu.

Bu haber 405 kez okundu.
Diyarbakır - 17:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.