31° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Site’de usulsüz eleman çalıştırma kavgası!

Diyarbakır - 5 Eylül 2020 12:43 A A

Site yönetimi usulsüz eleman çalıştırınca ev sahibi SGK’ ya şikâyette bulundu. SGK, siteye haciz koyunca site yönetimi ev sahibinin evini satılığa çıkardı.

Diyarbakır Kayapınar İlçesi Azor Myhome site yönetimi ve site sakini mahkemelik oldu. Geçtiğimiz yılın son günlerinde site sakini T. Y’nin Diyarbakır Kayapınar Sosyal Güvenlik Merkezine sitede kayıt dışı personellerin çalıştırıldığı ve 213 Vergi Usulü Kanunu’na aykırı olarak sitede çalışan personellerin bildiriminin yapılmaması, sitede yapılan harcamalara karşın fatura alınmayarak kamu zararı oluşturmak ve gayri resmi olarak elde edilen parayla KHK ile ihraç edilen sakıncalı kişileri kayıt dışı çalıştırmak konularında şikâyette bulunmasının üzerine başlayan olaylı süreç hâlâ devam ediyor. Tarkan Y’nin şikayeti üzerine yapılan incelemenin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Kayapınar Sosyal Güvenlik Merkezi tarafından siteye 166 bin 515 TL idari para cezası keserken, Gelir İdaresi Başkanlığı Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanlığı Gökalp Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından da 9 bin 95 TL ceza kesildi. Tarkan Y’nin şikâyetleri sonucunda siteye kesilen para cezaları nedeniyle konuyu kişiselleştiren site başkanı Zeki T.  ve KHK ile FETÖ’den ihraç olmuş Başkan Yardımcısı Selçuk M. tarafından şiddete maruz kaldı. Tarkan. Y ve eşi darp raporu alarak emniyete başvurdu.

USULSÜZ EV SATMA KARARI!

Tarkan Y’nin şikayetleri üzerine toplanan site yönetimi salt çoğunluğun sağlanmadığı halde üyelerden imza alarak Tarkan Y’nin evi satılığa çıkarıldı. Alınan kararın yönetmeliğe aykırı alındığı gerekçesiyle Tarkan Y. Yargı yoluna başvurdu ve süreç devam ediyor.

TEHDİT İDDİASI!

Evin satılması için girişimlerin sonuçsuz kalması nedeniyle tehdit edildiğini ve can güvenliği olmadığını söyleyen Tarkan Y.darp raporu alarak yargıya başvurdu. Başvurunun ardından darp olayıyla ilgili takipsizlik kararı verildi.

Yaşananlara rağmen sitede ikamet etmeye devam eden  Tarkan Y.  bir yıla yakın zamandır yargı sürecinde bir ilerleme  yaşanmadığını söyleyerek, yetkili mercilerin konuyu takip etmesini talep etti.

Bu haber 1617 kez okundu.
Diyarbakır - 12:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.