Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Siyaset, kapalı kapılar ardında değil, sahada yapılır!

Diyarbakır - 23 Şubat 2021 16:22 A A

İktidar Partisi AK Parti’nin haftalardır büyük bir merakla ve heyecanla beklenen İl Başkan atamasını nihayet yaptı. Hem de kongreye 5 gün kala…

Hatırlanacağı üzere, eski İl Başkanı Serdar Budak’ın istifasıyla birlikte başlayan süreçte; temayül yoklaması ardından aday belirleme çalışması hızlandı.

Ve…19 Şubat tarihinde, AK Parti Genel Merkezi’ne çağrılan 4 aday, bizzat Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkarıldı.

Yapılan uzun görüşme sonucu daha önce AK Parti Diyarbakır İl Başkan Yardımcılığı yapan hukukçu Mehmet Şerif Aydın, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından İl Başkanlığına atandı.

Haftalardır süre gelen yükselen tansiyon İl Başkanı Aydın’ın atanmasıyla birlikte düşerken, bu kez de yarın yapılacak kongre için belirlenecek 50 kişilik yönetim listesine girmek için kıyasıya bir mücadele başladı.

Listeye girmek için 3 günden bu yana partililer tarafından kulisler devam ediyor. Yarın açıklanacak listenin büyük bir heyecan içerisinde beklendiğini de biliyorum.

Herkes listeye girmek için yoğun bir efor harcaya dursun, çiçeği burnundaki Başkan Şerif Aydın’ın omuzunda büyük bir yük olduğunu da belirtmek isterim.

Evet yarın AK Parti için büyük gün. 7. Olağan Kongreye gidiyor. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da online olarak katılacak kongredeki görüntü İl Başkanlığının ve AK Parti’nin Diyarbakır’da geleceği için çok önemli olduğunu belirtmekte fayda görüyorum.

Kongrenin önemine vurgu yaptıktan sonra şimdi de İl Başkanlığına atanan hukukçu Mehmet Şerif Aydın ile birkaç önerim olacak.

Evet, daha şimdiden 1 saat uykuyla günü geçiren Sayın Aydın’ın, en büyük misyonu; kongre sonrası süreçte küskün olan partilileri bir araya getirmesi olacak

4 yıllık süreçte küskünlerin sayısının arttığını biliyorum…

Çevresinde sevilen biri sima olan Sayın Aydın’ın özellikle halka inme noktasında, hangi partili olursa olsun herkese ve her kesime kucak açmasını isterim doğrusu…

Bütün bunların yanı sıra iyi bir ekip oluşturması en büyük temennim olacaktır.

‘Siz ne kadar amatör olursanız olun, profesyonel bir ekibiniz varsa’ fark edilirsiniz…

Oluşturacağı profesyonel yönetim, 17 İlçe başkanları, Kadın Kolları ve Gençlik kolları ile partililerle sahaya inerek, partisinin özellikle yerel ve genel seçimlerde Diyarbakır’da aldığı yüzde 20’lik oy oranını artırması en büyük hedefli olmalıdır.

Tabi bunun için de samimiyet ve içtenlikle sürekli sahada olması gerekiyor.

Sonuçta siyaset dörtduvar arasında değil, sahada yapılır.

Bu yüzden Sayın Aydın ve ekibini zor ve zahmetli günler bekliyor diyebilirim.

Bir kez daha AK Parti İl Kongresinin kentimiz Diyarbakır’a hayırlı olması temennisinde bulunurken, yeni başkan Mehmet Şerif Aydın’a da başarılar diliyorum.

SAİT BAYRAM

Bu haber 565 kez okundu.
Diyarbakır - 16:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.