28° Açık
  • EURO 6.32
  • DOLAR 5.73

‘Şizofrenia Felsefi Âşk’ çıktı!

Diyarbakır - 23 Aralık 2017 14:36 A A

Özel bir şirkette İnsan Kaynakları uzmanı olarak görev yapan Hasan Uğur’un ilk felsefi romanı ‘Şizofrenia Felsefesî Aşk’ piyasaya çıktı. Aristotales Üniversitesi’nde iki şizofren hastanın felsefi aşk hikayesini konu alan roman, kitapçıların raflarında yerini aldı. İlk baskısı 3 bin olan‘Şizofrenia Felsefesî aşk adlı roman kitabının ikinci baskısı için 97 bin baskı yapmaya hazırlanıyor.

Öz benliğin seslenişinden yola çıkarak kurgulanmış bir kitap olduğunu ifade eden Yazar Hasan Uğur, “İlk kitabım olan ancak baskı yapmadığım kendim için yazdığım 136 sayfalık ‘Nefs Ne değildir’ adlı tasavvuf eserimin ardından böylesi bir kitabı yazmaya karar verdim. Bu ay içinde piyasaya çıkardığım ‘Şizofrenia Felsefesî aşk’ adlı romanım ilk günden itibaren büyük bir okuyucu kitlesine ulaştı. İlk baskı 3 bin olan kitabın ikinci baskısı için 97 bin adet basmayı hedefliyorum. Çünkü, kitap yoğun bir ilgiye mazhar oldu. Bu ilgi karşısında gelen talep doğrultusunda ikinci kitabı yazmaya başladım. İkinci kitabımda ilk kitap gibi sürükleyici olacağına inanıyorum. Okuyucuların gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

KİTAPTAN;

“İnsanı dirilten aynı zamanda yer bir eden aşk’tır. Düşünü kurmaktan uzak kaldığımız bu duygunun ne olduğuna karşı tanımsızız!. Aşk suskunluk iken, onu hep karmaşada aradık, utanmadan üzerimize kapıyı kapattık!..AŞK’ı yüzsüzlüğümüze astar yaparak kendimizle oynadık. Sahte dünyada dahasını satın alıp ömrümüzün çirkefliğine yamaladık. Yarık kelimelerle yaşamak kimsenin değil, aklın transıdır, merhamet dilenmiyorum çünkü Dünya’nın sığıntısı değilim? Aşk, sahte kişiliğe karşı işlenen bir suçtur. Faili de kendisidir. Sizin hesabınız kendinize olur. Benim ruhumda, aşk büyük bir yüktür”

İletişim bilgisi: [email protected] GSM: 05457661818

Bu haber 536 kez okundu.
Diyarbakır - 14:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.