29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Skala mağdurları sorunlarını Budak’a iletti

Diyarbakır - 8 Şubat 2021 10:52 A A

Karayolları Genel Müdürlüğü çalışanları arasında skala nedeniyle yaşanan ücret eşitsizliğinin giderilmesi amacıyla kurulan Karayolları Skala Mağdurları Platformu üyeleri, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak’la görüşerek, sorunlarını iletti.

Skala Mağdurları Platformu üyeleri, Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışanlara uygulanan 1, 2 ve 3’üncü skala nedeniyle yaşanan ücret eşitsizliğin ortadan kaldırılması için girişimlerini sürdürüyor. Platform, daha önce hazırlayarak gönderdikleri dosyalar,  Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin grup başkanvekillerine, bakanlara, milletvekillerine ulaştırdı. Sorunlarını anlatmak için temaslarını sürdüren Platform üyeleri, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak’ı ziyaret etti. Platform üyeleri ziyarete, skala uygulamasının neden olduğu sorunların yer aldığı bir dosyayı Budak’a taktim etti.

Skala Platformu üyeleri, ziyaret sırasında Budak’a toplu iş sözleşmesinde 1. 2. ve 3. ücret skalası olarak üç ayrı şekilde uygulanan ücret farkları her dönemde artarak devam ettiğini aktardı. Skala mağdurları, Budak’a ücret farklarının her dönemde artarak, devam ettiğini belirterek, sorunların çözümü için adalet beklediklerini iletti.

Karayolları Skala Mağdurları Platformu, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Karayolları Genel Müdürlüğü’ne Bağlı Bölge Müdürlüğü ve Şube Şefliklerinde çalışan biz skala mağdurları olarak adalet istiyoruz. Çalıştığımız işyerlerimizde 2005 sonrasında işe başlayan arkadaşlar 2.Skala Mağduru olarak 2.sınıf insan muamelesi görüyor. Biz 2015 ve sonrası mahkeme kararı ile işe başlayan 3.skala mağdurları 3.sınıf insan muamelesi görüyoruz. buda iş barışını bozuyor, kaldı ki biz 3.sınıf insan muamelesi görenler geçmişimizi feda etmemize rağmen bu zulümle yaklaşık 5 yıldır karşı karşıyayız. Karayolları çalışanları olarak 2021 yılı mart ayında yapılacak olan yeni toplu İş sözleşmesinde bu adaletsizliğin ortadan kaldırılıp yerine adaletli ücret, eşit işe eşit ücret istiyoruz”

Bu haber 6028 kez okundu.
Diyarbakır - 10:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.