19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

Sosyal Medyadan gelen mutluluk!

Diyarbakır - 21 Mart 2019 11:56 A A

Diyarbakır’da 4 arkadaş ve bir köy öğretmeninin sosyal medya üzerinden başlattığı yardım kampanya sayesinde Çınar’ın Yuvacık köyünde sağlık ocağından bozma bir evde kalan 2 yoksul ve dar gelirli aileye yardım yapıldı.

Yoğun ilgi gösterilen kampanya çerçevesinde, ailelerin oturduğu ev boyanırken, aileye gıda yardımı, çocuklar için kıyafet, temizlik ürünleri ulaştırıldı. Yine kız arkadaş ve öğretmenlerin desteğiyle de daha önce sosyal medya üzerinden başlatılan yardım çağrısı kapsamında 4 aileye yardım yapıldı.

Diyarbakır’da Sosyal medyanın doğru kullanılması durumunda nelere yol açılacağı bir kez daha ispatlandı. Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’ne bağlı Yuvacık Köy ilköğretim okulu öğretmeni Remziye Tekeş ile 3 kız arkadaş Demet Bilgiç, Çimen Gülçek, Cem Çelik ve Yağmur Akrak’ın, sosyal medya üzerinde başlattığı yardım kampanyası çağrısı yerini buldu.

Çınar Yuvacık köyünde zor şartlar altında yaşayan geçimini çobanlık yaparak sağlayan yardıma muhtaç iki aile için başlatılan yardım kampanyası kısa sürede karşılığını buldu. Yardımlarla, S0ağlık ocağından bozma eve yerleşen ailenin yaşadığı ev onarıldı. Boyası yapılan ve eksiklikleri giderilen eve, beyaz eşyalar alınırken, ailelere gıda yardımı, çocuklara giyim, temizlik malzemeleri teslim edildi. Yine evdeki patlayan su borusu onarıldı.

Çimen Gülcek, Yuvacık köyü ilköğretim okulunda görev yapan Remziye Tekeş’in, Ailenin durumunu yerinde gördükten sonra sosyal medya üzerinde bir kampanya başlattıklarını ifade ederek, “Sosyal medya üzerinden yapılan yardım çağrısı kısa sürede karşılığını buldu ve ailenin tüm eksiklikleri giderildi. En çok da çocukların mutluluğu bizi mutlu etti. Daha öncede buna benzer yardımlarla 4 aileye destek verdik. Hiç bir kuruluşa bağlı değiliz. Tamamen sosyal medya üzerinden örgütlenip paylaşım yaptıktan sonra yardımları alıyoruz” dedi.

KARDEŞ OKULLARDAN DA DESTEK ALINDI

Kampanyanın mimarlarından Çimen Gülçek, Ayrıca Tarabya Final okulları aracılığı ile Kardeş okul projesi adı altında Sosyal konutlarda bulunan Rıdvan Süer İlk ve ortaokulunda okuyan öğrencilerimize yardımlar yapıldı. Yine Sosyal medya üzerinden Kulp ilçemize bağlı Ağaçlı köyüne kitap ve kırtasiye yardımını ulaştırdık” diye konuştu.

Bu haber 1118 kez okundu.
Diyarbakır - 11:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.