23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

SP Kayapınar İlçe Başkanı Eğitimci Abakay oldu

Bağlar - 22 Ağustos 2021 19:26 A A

Eğitimci- Yazar Mehmet Ali Abakay, Saadet Partisi Kayapınar İlçe Başkanlığı’na atandı.

Saadet Partisi İl Başkanı Abdurrahman Ergin, Kadrolarını yenilediklerinin altını çizerek, “Farklı bir tarzda, on yedi ilçede yeniden teşkilâtlarımızı gözden geçiriyor, yeni isimlerle Millî Görüş Davamıza güç katma çalışmalarımız elli yıl öncesinin aynı şevki ve heyecanı ile sürüyor. Adalet ve hakkın eşitçe, âdil biçimde dağıtımı, insanın insanca yaşaması, insanî ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çekmemesi esasıyla teşkilatımız, şehrimizde gereken ihtimamı, özeni gösteriyor” diye konuştu.

Diyarbakır’da tarih- kültur- sanat alanında parti olarak olana ve bitene kayıtsız kalmadıklarını belirten Ergin, “Teşkilâtımıza bu alanda en çok eser vermiş, araştırmalarıyla tanınan, fikirleri ile etkin, ulusal ve uluslararası camîada tanınmış Sayın Mehmet Ali Abakay da davetimize icabet etmiş. Böylelikle ilk kez şehri bilen, şehrin birçok meselesine vakıf Araştırmacı- Yazar olan bir isim, parti teşkilatında başkanlığa getirildi. Saadet Partisi’nin Diyarbakır’ımıza verdiği önemi, bu flaş gelişme ile halkımıza duyurmuş oluyoruz. Diyarbakır ile ilgili yapılmış, yapılan ve yapılacak tarih, kültür, sanat olmak üzere bir çok çalışma hakkında müsbet tespitleri yapmamız söz konusudur” ifadelerini kullandı.

Ergin, Kayapınar İlçe Başkanı Araştırmacı- Yazar Mehmet Ali Abakay’ın çalışmaları ile Diyarbakır’ın tarih, kültür ve sanat alanındaki boşluğun doldurulduğunu, siyasî alandaki şehrin ihmâl edilen yönlerdeki eksikliklerin tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Kayapınar İlçe Başkanı Mehmet Ali Abakay ise, amaçlarının şehrin acîliyet arz eden kimi meselelerine doğru çözüm getirmek için siyaset kaçınılmaz olduğuna değinerek, “Dile getireceğiniz hususlar, her ne kadar partimizin adına yapılırsa da şehrimizi kuşatıcı olacaktır. Diyarbakır’ın tarihî, kültürel yönleri önemli, medeniyet merkezi olduğunu ifade etmeye gerek yok. İşimiz sadece tarih ve sanat değil, edebiyat olmaz. Ekonomik alanda şehrimizin eski gücüne, ekonomik yeterliliğine ulaşması lazımdır. İnsanımız için aş ve iş önemli. Gençlerimizin işsizlik meselesi çözüm bekliyor. Ailelerde mutsuzluk had safhada. Boşanmalar, cinayetler, intiharlar, bunalımlar gittikçe artmaktadır. Bunun önüne geçmek için mutlak surette tedbirlerin alınması gerekir. Eğitimde, sağlıkta da ciddî manada bir kaos var. Eğitimci yönümüzle okullarda eğitimin ve öğretimin sağlıklı olması gerektiğini belirtiyoruz. Sağlıkta olan belirsizlik, sağlık çalışanlarını huzursuz etmektedir. Bugün asgarî ücretle, emeklilere verilen maaşla insanların yüzünde tebessümü ifadeyi çağrıştıracak bir belirti, alamet, iz mümkün değildir. Çalışan alinteri kurumadan emeğinin hakkını, karşılığını almalıdır. Asgarî ücret, bizde zengini daha zengin, fakiri daha yoksul kılmanın adresi olmaktan çıkarmalı. Emeklimiz, otuz yıl, otuz beş yıl sonra aldığı maaş ile geçinmiyorsa, başka işe koşturuyorsa bunun adı, beşikten mezara kadar yarı aç yarı tok sürünmedir. Ekonomik özgürlük sağlanmadığı ve şartlar iyilestirilmediği sürece gençlerin yarına umutla bakması, fazla iyimserliktir, olaylara ciddî manada eğilme değildir. Kapitalist ve emperyalist bakışın çarklarında öğütülmeyi, un- ufak hale getirilmesi reddeden anlayışımız, bize verilen, halkımızın tercihi sayısındaki oy fazlalığı ya da azlığı ile kıymetinden bir şey azaltmaz, fazlalaştırmaz. Adaletin hayatın her alanında yerleşmesi, hiçbir ayrım yapmadan herkesin mutluluğunu hedefleyen anlayışımız, sadece ülke topraklarında değil, muhatap olarak dünyaya insanca yaşamın, hayatın manifestosudur. Diyarbakır’ımızda hizmeti bu şartlar çerçevesinde yürütmek, insanımızın derdine derman çareler üretmek ve güçlü olmanın yanında değil, haklının yanında olma fikrine hizmetkâr olna anlayışı ile, bizi bu göreve ehil gören İl Başkanımız Sayın Abdurrahman Ergin’e, Genel Merkezimize teşekkür ederim.” Dedi.

Parti İl Merkezinde yapılan katılım sonrası Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın da, Saadet kadrolarının yeniden güçlü bir şekilde doğruyla yanlışı birbirinden ayırmak, hakla adaleti her kesime yaymak için geldiğini söyleyerek, Kayapınar İlçe Başkanı Mehmet Ali Abakay ‘ı partiye katacağı değişim ve yenilik sebebiyle yeni görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Bu haber 780 kez okundu.
Bağlar - 19:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.