34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

SP’li Fesih Bozan: ‘Hedef Ali Erbaş değil İslam’dır

Bağlar - 28 Nisan 2020 22:50 A A

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın LGBT bireyleri ile ilgili yaptığı söylemlere ilişkin “Sn Ali Erbaş, İslam’ın yasaklarını söylediğine göre, hedefe konan Sn. Ali Erbaş değil, İslam’ın kendisidir” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, LGBT bireyleri ile ilgili yaptığı açıklamadan sonra ülkenin gündemi değişti. Bununla beraber birçok Sivil Toplum Kuruluşu ve siyasi partiler açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan birini de Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan yaptı. Bozan: “Zinanın ve eşcinselliğin birey, aile ve topluma verdiği zararları ortadayken insan hakları bahane edilerek bu ahlaksızlığı savunmak kabul edilemez. Elbette Irkı, rengi, dili, dini inancı, fikri, siyasi görüşü, yaşam tarzı ne olursa olsun, herkesin  yaşama hakkı vardır, insan olarak herkes eşittir ve aynı haklara sahiptir. Ama hiç kimsenin hak veya özgürlükler adına topluma, aile yapımıza ve neslimize zarar verecek ahlaksızlıkları yayma hakkı olamaz” ifadelerinde bulundu.

Bozan’ın yaptığı açıklama şu şekildedir:

‘İSLAM’IN AHLAK İLKELERİ SUÇ DEĞİL’

“Başta Diyanet İşleri Başkanı olmak üzere, tüm İmam Hatiplerin İslam’ın, emir ve yasaklarını bir bütün olarak hatırlatmaları hem dini bir vecibe hem de tarihi bir sorumluluktur.İslam’ın herhangi bir hükmünü açıklamak,  aile hayatının önemini, neslin muhafaza edilmesinin gerektiğini vurgulamak ve İslam’ın evrensel ahlak ilkelerini hatırlatmak asla nefret suçu olarak değerlendirilemez.  Unutulmasın ki, İslam bir bütündür ve gayesi bütün insanlığın iki cihan saadetidir. Ortaya koyduğu ilkeler, herkes için ve çağlar üstüdür.  Emir ve yasakları açık ve nettir. İnsanoğluna faydalı şeyler emr edilmişken zararlı olan şeyler yasaklanmıştır. Allah inancı olan kişilere, bu emir ve yasaklara teslim olmak düşer. Nas’la sabit olan helal ve haramlar konusunda hiç kimsenin farklı bir görüş ortaya koyma hakkı ve yetkisi yoktur. Bu sadece zinada değil faiz, kısas, hırsızlık, rüşvet, israf, gasp, kul hakkı, miras, ticaret, hukuk, muamalat… gibi haytımızın her alanını ilgilendiren tüm konular için geçerlidir.  Biz, Sn Ali Erbaş Hocamızın dediği hakkiatlara aynen katılırken madalyonun diğer yüzüne de dikkat çekmek istiyoruz”.

‘LUTİLİK VE TÜREVLERİNİNİN ÖNÜNÜ KİM AÇTI?’

“AKP iktidarının, Avrupa Birliğine girme aşkı yüzünden  Kur’an-ı Kerim’de lanet edilen zinanın, AB uyum yasaları çerçevesinde suç kapsamından çıkartılması, Cedaw, İstanbul Sözleşmesinin imzası ve 6284 nolu yasa sonrası, Lutilik ve türevleri dernek açma, evlilik törenleri, kitlesel yürüyüşler ve yaptıkları çeşitli toplantılarla,  Türkiye’de önleri açıldı ve çalışmaları hız kazandı. Biz Sn Diyanet İşleri Başkanımızın yanındayız çünkü biz İslam’i kuralların yanındayız.

Ali Erbaş hoca hakkında suç duyurusunda bulunanları gördüğümüz gibi,  Allahın yasaklarını hayatın kalıcı birer parçası haline getiren,  AKP iktidarının yaptıklarını da görmeliyiz.

* Bunlara dernek kurma imkanını sağlayan kim?

* Halen G…evlerden vergi alan kim?

* Zinayı suç olmaktan çıkaran kim?

* İst Sözleşmesini ve Cedawı imzalayan kim?

* Flört ve nikahsız beraberliği serbet ama genç yaşta evliği suç sayan kim?

* Yandaş Tv’lerde aile yuvasını ifsad eden ahlaksız dizilere müsade eden kim?

* Suç duyurusunda bulunan İHD’nin dayanğı olan, TCK 5237 Sayılı  Madde 122- (Değişik: 2/3/2014  -6529/15 md.)  kanunu çıkartan kim? Bütün bu soruların cevabı, Elbette AKP’dir”.

Bu haber 924 kez okundu.
Bağlar - 22:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.