Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Su borcu olanlara DİSKİ’den büyük imkân

Bağlar - 2 Aralık 2020 10:49 A A

DİSKİ Genel Müdürü M.Fırat Tutşi: “Geçmiş su borcu olan abonelerimizin borçlarını ödeyebilmeleri için önemli imkânlar sunuyoruz. Borcu olan abonelerimizi bu imkânlardan yararlanmaya davet ediyorum” dedi.

31 Ağustos 2020 tarihi öncesinde su faturası borcu olup gecikme faizi biriken ve borcunu yapılandırmak isteyen abonelerin, yapılandırmadan faydalanması için 31 Aralık 2020 tarihine kadar müracaat etmeleri gerekiyor.

BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK

11/11/2020 tarihli Devlet Vergi Yapılandırması Kararı, Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. DİSKİ Genel Müdürlüğü, Diyarbakır’da su borcu olan vatandaşlarımızın da bu düzenlemeden yararlanabilmesi için harekete geçti.

DİSKİ Genel Müdürü M.Fırat Tutşi: ‘‘Tüm resmi işlemler, yapılandırma usul ve esasları belirlendi. Geçmiş su borcu olan abonelerimizin gecikme faizlerini siliyoruz, büyük ödeme kolaylıkları sağlıyoruz. Bu kapsamda su borcu olan bütün vatandaşlarımızı bu önemli imkândan yararlanmaya davet ediyorum’’ dedi.

BORCU 18 TAKSİTLİ ÖDEME İMKÂNI

Yapılandırma ile ilgili detaylı bilgiye DİSKİ ödeme noktaları, Alo 185 ve DİSKİ web sitesi üzerinden ulaşılabileceğini ifade eden TUTŞİ: ‘‘Başvurudan sonra arkadaşlarımız, borçları yeniden yapılandırarak ödenecek tutarı, aboneye tebliğ edecek. Yapılandırma tebliğinin ardından ilk taksit ödemeleri Ocak 2021’de başlayacak. Abonelere 6, 9, 12, 18 taksitlerle ödeme kolaylığı sağlanacak. Belirlenen tutarların ödenmesi hâlinde bu borçlara bağlı cezalar ve faizlerin tahsilatından vazgeçilecek” dedi.

SU GİBİ ÇÖZÜM

DİSKİ yapılandırmayı; “Su Gibi Çözüm” sloganıyla duyuracak. DİSKİ Genel Müdürü TUTŞİ: “Geçmiş borcu olanların çok önemli bir bölümünün bu imkândan faydalanacağını düşünüyoruz. Vatandaşlarımız kadar DİSKİ içinde bu yapılandırma önemli. Geçmiş borç defterlerini kapatıp yeni yatırımlara yoğunlaşmayı istiyoruz” ifadelerini kullandı.   

YAPILANDIRILACAK TOPLAM BORÇ 167 MİLYON LİRA

31 Ağustos 2020 tarihi öncesinden birikmiş borçların, gecikme faizleri ile birlikte toplam 167 milyon TL olduğunu belirten TUTŞİ; hedeflerinin yapılandırma sonunda Diyarbakır’da bu tarih öncesinden su borcu olan hiçbir vatandaşımızın kalmaması olduğunu belirtti.

Bu haber 598 kez okundu.
Bağlar - 10:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.