23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Su borcu yapılandırma kampanyasında son günler

Bağlar - 7 Ağustos 2021 16:56 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne, su faturası, gecikme faizi ve cezaları biriken abonelerin borçlarını ödeyebilmeleri için başlattığı yapılandırma kampanyası 31 Ağustos’ta sona eriyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü’nün, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması Kanunu’nun Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından su borcu olanlar için başlattığı yapılandırma kampanyasına müracaatlar devam ediyor.

SEYYAR VEZNELER KURULDU

DİSKİ, yapılandırmaya başvurmak isteyen vatandaşların işlemlerini rahatlıkla yapabilmesi için ödeme noktalarındaki personel sayısını arttırdı. Uzun sıra oluşmaması için ödeme noktalarında vatandaşların işlemlerini kontrollü şekilde yapılmasının sağlayan DİSKİ personeli, kurulan seyyar vezneler ve mobil tahsilat araçlarıyla da hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşlar, borç yapılandırması müracaatlarını ALO 185 ve DİSKİ web sitesi üzerinden de yapabiliyor.

34 MİLYON 394 BİN 557 LİRA BORÇ YAPILANDIRILDI

Kampanyanın başladığı günden itibaren 34 milyon 394 bin 557 liralık borcun yapılandırıldığı çalışmada şimdiye kadar 17 milyon 521 bin lira tahsilat yapıldı, 16 milyon 873 bin lira ise aylık taksitlere bölündü.

YAPILANDIRILACAK TOPLAM SU BORCU 108 MİLYON LİRA

Geçtiğimiz Aralık ayında başlatılan yapılandırmayla ilgili bilgileri hatırlatan DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, şöyle konuştu: “Önceki yapılandırmamızdan 22 bin 107 abonemiz yararlandı ve 14 milyon 458 lira ödeme aldık. Taksitleri hala devam eden abonelerimiz var. Yeni yapılandırmamızdan 140 bin 469 abonemiz yararlanabilecek. Bahsi geçen abonelerimizin 108 milyon liralık yapılandırma işlemleri için DİSKİ tüm birimleriyle hazır.”

Bu haber 356 kez okundu.
Bağlar - 16:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.