28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Su Gibi Çözüm kampanyasında son 10 gün

Bağlar - 21 Aralık 2020 14:36 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, su faturası borcu olup gecikme faizi biriken ve borcunu yapılandırmak isteyen abonelerin, yapılandırmadan faydalanması için başlattığı “Su Gibi Çözüm” kampanyasına vatandaşlar 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvurabilecek. İlk 20 günde 5 bin 631 abonenin başvurduğu kampanyada 7 milyon 250 bin 526 TL borç için yapılandırmaya gidildi.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, su faturası borcu olup gecikme faizi biriken ve borcunu yapılandırmak isteyen abonelerin yapılandırmadan faydalanması için başlattığı “Su Gibi Çözüm” kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 11/11/2020 tarihli Devlet Vergi Yapılandırması Kararı’nın Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından DİSKİ Genel Müdürlüğü, Diyarbakır’da su borcu olan vatandaşlarımızın bu düzenlemeden yararlanabilmesi için başlattığı “Su Gibi Kampanyası”nda 31 Ağustos 2020 tarihi öncesinde su faturası borcu olup gecikme faizi biriken ve borcunu yapılandırmak isteyen abonelerin, yapılandırmadan faydalanması için 31 Aralık 2020 tarihine kadar müracaat etmeleri gerekiyor.

SEYYAR VEZNELER KURULDU

Yapılandırmaya başvurmak için vatandaşlar ilk günden itibaren DİSKİ ödeme noktaları, Alo 185 ve DİSKİ web sitesi üzerinden müracaatlarını gerçekleştirdi. Yoğun ilgi gören kampanyada Koronavirüs tedbirlerine uygun şekilde işlemler yapıldı. Uzun sıra oluşmaması için vatandaşlar ödeme noktalarına kontrollü şekilde alınarak işlemleri yapıldı, mobil tahsilat araçları hizmet verdi. Yoğunluk oluşmaması için seyyar vezneler kuruldu. Vatandaşların mağdur olmaması için ödeme noktalarındaki personel sayıları arttırıldı.

İLK 20 GÜNDE 7 MİLYON 250 BİN 526 TL BORÇ YAPILANDIRILDI.

İlk 20 günde 5 bin 631 abonenin başvurduğu kampanyada 7 milyon 250 bin 526 TL borç için yapılandırmaya gidildi. Kampanyada 31 Ağustos 2020 tarihi öncesinden birikmiş borçların, gecikme faizleri ile birlikte toplam 167 milyon TL olduğu belirtildi.

BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi yaptığı açıklamada, “Geçmiş su borcu olan abonelerimizin gecikme faizlerini siliyoruz, büyük ödeme kolaylıkları sağlıyoruz. Bu kapsamda su borcu olan bütün vatandaşlarımızı bu önemli imkandan yararlanmaya ve bu fırsatı kaçırmamaya davet ediyorum’’ dedi.

BORCU 18 TAKSİTLİ ÖDEME İMKANI

Yapılandırma tebliğinin ardından ilk taksit ödemeleri Ocak 2021’de başlayacak. Abonelere 6, 9, 12, 18 taksitlerle ödeme kolaylığı sağlanacak. Belirlenen tutarların ödenmesi hâlinde bu borçlara bağlı cezalar ve faizlerin tahsilatından vazgeçilecek.

Bu haber 438 kez okundu.
Bağlar - 14:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.