Açık
  • EURO 6.00
  • DOLAR 5.30

Suakar Çıkmaz sokağı sakinleri artık temiz hava soluyor

Diyarbakır - 27 Ağustos 2018 20:27 A A

Sur Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Sur İlçesi Nebi Cami Mahallesi Suakar çıkmazında bulunan iki harabe evin avlusuna bırakılan çöpleri 1 saatte temizleyerek, mahalleyi o kötü kokudan kurtardı.

Sur İlçesi Nebi Cami Mahallesi Suakar Çıkmaz sokağında bulunan ve terk edilmiş iki evin avlusuna bırakılan çöplerin yaydığı pis koku Sur Belediyesi’nin girişimleri sonucu giderildi.

Vatandaşların konu ile ilgili olarak görüşlerinin yerel medyada yer almasının ardından Sur Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Akbaş, Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Şenyiğit ile birlikte çöpten dolayı pis kokuların yayıldığı Suakar çıkmaz sokağa giderek, incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından bir ekip görevlendiren Akbaş, iki evinin avlusundaki çöpleri temizletti. İtinalı bir çalışma sonucu 1 saate yakın bir zamanda evler temizlenirken, kapısı olmayan harabe evlere yeni kapılar takıldı.

Sokakta oturan vatandaşlar, Sur Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Akbaş ve belediye görevlilerine teşekkür ederek, artık kötü kokular yerine temiz hava soluyacakları için memnun olduklarını belirtti.

Sur Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Akbaş, haberi okuduktan sonra Temizlik İşleri Müdürü ile birlikte sokağa giderek, evlerde incelemelerde bulunduğunu ifade ederek, “Gördüğümüz manzara biri gerçekten üzdü. Manzarayı gördükten sonra hemen hiç vakit kaybetmeden Temizlik İşleri ekibimizi bu bölgeye yönlendirerek, temizlik çalışmalarını başlattım. Ve çok kısa sürede temizliği bitirdik, akabinde kapı taktırdık, Sur’da bu tip harabe evler maalesef çok fazla. Bunların tespitine yönelik çalışma başlattık. Vatandaşlarımızdan ricamız, bu tip yerleri biliyorlarsa bize başvursunlar, bizde belediye olarak gerekeni yaparız. Görevimiz, vatandaşlarımıza temiz bir ilçe oluşturmaktır. Konu ile ilgili olarak Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Çiftçi’yi de bilgilendirdik. Sur’u vatandaşlarımızla birlikte yaşanabilir bir konuma getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Bu haber 73 kez okundu.
Diyarbakır - 20:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.