28° Açık
  • EURO 6.64
  • DOLAR 5.82

Sur Başkan Adayı Yontürk’e büyük ilgi

Diyarbakır - 11 Şubat 2019 18:02 A A

AK Parti Sur Belediye Başkan Adayı Şafak Yontürk, seçim gezileri çerçevesinde gittiği her yerde büyük ilgi ile karşılaşıyor. Yıllardır onurlu, ilkeli, dürüst bir çizgi çizen Yontürk’ün Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesine sevinin Sur’a bağlı mahallelerde oturan vatandaşlar, Şafak Yontürk’ün Sur için büyük bir şans olduğunu altını çiziyor.

“YONTÜRK, HER ZAMAN YANIMIZDA OLMUŞTUR”

Kırsal Mahalle ve mezralarda oturan vatandaşlar, Şafak Yöntürk’ün, Asla haksızlığı kabul etmeyen biri olduğunu ifade ederek, “İnsanlığa hizmet için büyük mücadele ve çaba sarf etmiştir. Siyaseti tam anlamıyla yerinde yapmaktadır. Hak hukuka riayet eden önemli kişiliğe sahip bir insandır. Elinden gelen tüm imkanları insan ayırt etmeden kimseyi ötekileştirmeden ırkı ili dini ne olursa olsun kapısına gelen halka canı gönülden destek olmuştur. Sorunlarına çözüm getirmiştir. Getirmeyi sürdürüyor. Biz ondan çok memnunuz. Bu kez onu Başkanlık koltuğuna oturtacağız” diye konuştu.

‘HER ŞEY YAŞANABİLİR BİR SUR İÇİN’

Belediye Başkan adayı Yontürk ise, gösterilen bu ilgi ve alakaya mazhar olduğu için çok şanslı olduğunun altını çizerek, “Gece gündüz demeden kadim şehir Sur için çalışıyoruz. Şehrimizin her noktası bizim için çok önemlidir. Hemşehrilerimizle sürekli iç içeyiz. Sokakta karşılaştığımız her ferdin görüşünü dikkate alıyor, ona göre projeler üretiyoruz. Yapacağımız projelerle şehrimizin çıtasını yükseltmek için gayret ediyoruz. Her hizmetimizi vatandaşlarımızın mutluluğu için yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

ŞAFAK YONTÜRK KİMDİR?

“4 Eylül 1973 yılında Diyarbakır’ın Karabaş mahallesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Karabaş İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Orta öğretimini Ali Emiri İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra çiftçilikle uğraşmaya başladı. 1996 yılında Anavatan Partisi’nde siyaset hayatı başlayan Yontürk, 2004 yılında Ak Parti’ye katıldı. 2006 yılındaki il kongresi’nde İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Partide Mali ve İdari İşler Başkanlığı görevini yürüttü. 14 Mart 2008 tarihinde Dönemin Başbakanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ak Parti Sur İlçe Başkanlığı’na atandı. Şafak Yontürk, evli ve 4 çocuk babasıdır.”

Bu haber 830 kez okundu.
Diyarbakır - 18:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.