14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sur Belediye Başkan V. Çiftçi: ‘Çiftçilerimizin yanındayız’

Diyarbakır - 22 Nisan 2020 21:22 A A

Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Abdullah Çiftçi, ilçede 780 bin dekar alanda tarımsal faaliyetlerini sürdüren 3 bin 600 çiftçinin virüs mücadelesinden etkilenmemesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Abdullah Çiftçi, bir yandan ilçede koronavirüs ile mücadele ederken, diğer yandan da Sur’da tarımsal ve hayvansal faaliyet gösteren üretici ve çiftçileri ziyaret etmeyi sürdürüyor.

Bugün Sur ilçesinde faaliyet çiftçileri Sur Tarım ve Orman Müdürü Mahmut Akbaş ile birlikte ziyaret eden Başkan V. Çiftçi, Sur ilçesinde kayıtlı 3 bin 600 çiftçinin 780 bin dekar alanda tarımsal faaliyetlerine devam ettiğini ifade ederek, “İlçede 3 bin 400 hayvan işetmesi de 20 bin büyükbaş ve 30 bin küçük baş hayvan üretim zincirine katkı sunuyor. Çiftçilerimizin virüs mücadelesinden etkilenmemesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 562 kez okundu.
Diyarbakır - 21:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.