29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sur Belediye Başkanı Çiftçi’den Kontrollü sosyal Hayat denetimi

Diyarbakır - 11 Ağustos 2020 12:09 A A

Sur Kaymakamı ve Belediye Başkanı Abdullah Çiftçi, İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı olarak başlatılan yeni tip korona virüs denetimleri kapsamında ilçedeki cadde ve sokakları arşınlayarak vatandaşlara kontrollü sosyal hayat tedbirlerini anlattı.

İçişleri Bakanlığı tarafından, 81 ilde, kontrollü sosyal hayat döneminde “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” sloganı ile en kapsamlı korona virüs denetimi yapılırken, Diyarbakır’ın tarihi ilçesi Sur’da Kaymakam ve Belediye Başkanı Abdullah Çiftçi, sokak ve caddeleri tek tek gezerek vatandaşları tedbirlere uymaları konusunda bilinçlendirmeye çalıştı.

Denetimler sırasında belediye zabıtaları da vatandaşlara uyarılarda bulunurken, İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğüne bağlı gıda denetim ekipleri de tedbirlere uymayan esnaflar ve işletmeler hakkında yasal işlem uyguladı.

DENETİMLERDE ÖNLEMLERE UYMAYAN VATANDAŞLARI UYARDI

Sur İlçesinin İnönü, Gazi Caddesi gibi esnafların yoğun olduğu yerleri gezen Kaymakam ve Belediye Başkanı Abdullah Çiftçi, Başkan Beyoğlu, alınan tedbirlerin vatandaşın sağlığını korumaya yönelik olduğunun altını çizdiği ziyaretler sırasında önlemlere uymadığı gözlenen vatandaşları da uyardı. Maske kullanımına dikkat çeken Başkan Çiftçi ile vatandaşlar arasında zaman zaman ilgi çekici diyaloglar yaşandı.

İçişleri Bakanlığının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda ülke genelinde eş zamanlı ikinci geniş çaplı denetim yaptığının altını çizen Başkan Abdullah Çiftçi, “Biz de bu amaçla bugün Sur sokaklarındayız ve vatandaşlarımıza sürecin taşıdığı riskleri anlatıyoruz. Belediye olarak zaten salgının ülkemizde görülmeye başlandığı mart ayından bu yana hemşehrilerimizle hemen her gün bir araya gelerek bilinçlendirmeye gayret ediyoruz. Devletimizin ve hükümetimizin salgınla mücadelede çok ciddi bir çabası ve gayreti var. Ancak bunlar tek başına yetmez. Milletimizin kendi tedbirlerini alması şart. Esnaflarımız ve vatandaşlarımız genel anlamda riskin farkında fakat bu işin toplumsal mücadeleye dönüşmesi lazım. Bir yandan kontrollü olarak hayatımızı devam ettirelim, bir yandan da sağlığımızı ve sevdiklerimizi korumak için son derece basit olan tedbirlere uyalım” dedi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 533 kez okundu.
Diyarbakır - 12:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.