-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sur Belediyesi eşbaşkanları Buluttekin ve Özdemir tutuklandı

Diyarbakır - 23 Aralık 2019 18:09 A A

İki gün önce yerlerine kayyım atanan Sur Belediye Eş Başkanları Filiz Buluttekin ile Cemal Özdemir 3 günlük gözaltı süresinin ardından bugün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Gözaltına alındıktan sonra yerlerine kayyım atanan Sur Belediye Eş Başkanları Filiz Buluttekin ile Cemal Özdemir 3 günlük gözaltı süresinin ardından bugün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Diyarbakır’ın Sur İlçesi Belediye Eş Başkanları Filiz Buluttekin ve Cemal Özdemir ile Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Eken cuma günü evlerine yapılan baskınlarda gözaltına alınmıştı. Eş başkanlar gözaltına alınmasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmıştı.

SAVCILIK TUTUKLAMA İSTEDİ

3 gün boyunca Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında tutulan Sur Belediyesi Eş Başkanları Buluttekin ve Özdemir ile Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Eken, bugün adliyeye sevk edildi. Savcılık işlemleri tamamlanan Eş Başkanlar Buluttekin ve Özdemir, “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Meclis Üyesi Yılmaz Eken ise, adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılması talebiyle hâkimliğe sevk edildi. Savcının talebini kabul eden Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Eş Başkanlar Buluttekin ve Özdemir hakkında tutuklama kararı verdi. Meclis Üyesi Yılmaz Eken ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

Bu haber 606 kez okundu.
Diyarbakır - 18:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.