Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

Sur Belediyesi’nden Koronavirüs denetimi!

Diyarbakır - 17 Mart 2020 19:00 A A

Diyarbakır’ın Merkez Sur İlçesinde Sur Belediyesi ve polis ekipleri tarafından koronavirüs (Covid-19) tehdidine karşı umuma açık işletmelere denetim yapıldı. Ekipler, halen açık olan söz konusu yerlerin faaliyetlerini durdurmaları için tebliğ yaptı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında pavyon, diskotek, bar, gece kulüpleri, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil ), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezleri ikinci bir emre kadar geçici olarak faaliyetleri durdurulmuştu.

Bu kapsamda Sur Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi’nin talimatı ile Zabıta Müdürlüğü ile Sur İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetim yaptı. İlçe merkezinde genelgeye konu olan tüm iş yerlerini denetleyen ekipler, halen açık olan söz konusu yerlerin faaliyetlerini durdurmaları için tebliğ yapıldı.

Ayrıca vatandaş ve esnaftan toplum sağlığı için alınan kararlar doğrultusunda 14 temel kurala uymaları için önemli uyarılarda bulunuldu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 412 kez okundu.
Diyarbakır - 19:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.