24° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Sur içi ve sur galerilerinde temizlik seferberliği

Diyarbakır - 20 Haziran 2019 22:06 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 308 kişiden oluşan kalabalık bir ekip ile tüm Sur dipleri ve Sur galerileri içinde temizlik seferberliği başlatırken, Çevre Koruma Şube Müdürü Mehmet Baran tüm yurttaşlardan kentin kimliği ile bütünleşmiş Surların korunması ve temiz tutulması çağrısında bulundu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı 308 kişilik ekibi ile kent kimliğinin en önemli sembol özelliğine sahip Surlarda temizlik seferberliği başlattı. Sur çevresinin yanı sıra Sur dipleri ve galerileri içinde de temizlik yapıldığı bilgisini veren Çevre Koruma Şube Müdürü Mehmet Baran,  yurttaşların da duyarlılık göstermesi için çağrıda bulundu. Temizlik faaliyetlerinde diğer belediyelerle birlikte ortaklaşmanın önemine değinen Baran, halkımızın daha temiz bir kentte yaşaması birlikte hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

“DELİ DEĞİL, DUYARLI BİR YURTTAŞIM”

Yoldan geçen ve ismi Rauf olan bir yurttaş yapılan temizlikten memnuniyetini dile getirerek ‘’Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum. Belediyelerimiz ellerinden geleni yapıyor bizlerinde sorumlulukları var bizlerinde çevreyi kirletmemesi gerekir” dedi.  Sürekli yoldaki çöpleri topladığını ve bu nedenle herkesin kendisini deli olmakla itham ettiğinden yakınan Rauf, kenti temiz tutmanın yolunun kirletmemek olduğunu söyledi.

Bu haber 623 kez okundu.
Diyarbakır - 22:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.