12° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sur Kaymakamlığı: “İddialar asılsız ve yalandır”

Diyarbakır - 8 Ağustos 2020 22:30 A A

Sur Belediyesi ve Kaymakamlığı, Bir haber sitesinde yer alan; Sur ilçesi Satı mahallesinde mahalle imamının taziyede Kürtçe Mevlit okuduğu için jandarma tarafından uyarıldığı ve mevlidin Türkçe veya Arapça okunmasını istediği iddiasıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, İddiaların asılsız, yalan bir iddia olduğu belirtilerek, İddianın kurgulanmış bir kara propaganda olduğu ifade edildi.

“KÜRTÇE MEVLİT OKUNMASI ÖNÜNDE HİÇ BİR ENGEL YOKTUR”

“Böyle bir olay vuku bulmamıştır” denilen Açıklamada, şöyle denildi: “Kürtçe mevlit okunması önünde hiç bir engel bulunmamaktadır. Yapılan araştırmada; taziye sahipleri, mahalle imamı, mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri; hiç bir şekilde böyle bir hadise yaşanmadığını teyid etmişlerdir.

“İDDİA KURGULANMIŞ KARA BİR PROPAGANDADIR”

İddia kurgulanmış bir kara propagandadır. Zira taziye evinin açık olmadığı, taziye kurulmadığı, mevlit okutulmadığı da bütün şahitlerin şahitliğiyle sabittir. Düzmece iddiayla ilgili haberde kullanılan fotoğraflar dahi; Satı Köyüne ve Sur İlçesi Jandarma araçlarının fotoğrafı değildir. Vatandaşlarımızın huzurunu bozmak, ilçemizi, şehrimizi ve kardeşliğimizi karalamak üzere ortaya atılan iddia ve iddia sahiplerini şiddetle kınıyoruz”

Bu haber 1302 kez okundu.
Diyarbakır - 22:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.