Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sur’da 11 HİS yeniden hizmette

Diyarbakır - 21 Eylül 2021 14:43 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sur ilçesi kırsal mahallelerinde daha önce inşa edilen 11 Hayvan İçme Suyu (HİS) göletinin bakım-onarımını tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi, kenttin önemli gelir kaynaklarından biri olan hayvancılığın gelişmesi için kırsal mahallelerde çalışmalarına devam ediyor.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, çiftçilerin gelirini artırmak için Sur ilçesinde daha önce inşa edildiği için ekonomik ömrünü tamamlayan 11 HİS’de, bakım ve onarım çalışması yaptı. Ekipler, yürüttükleri çalışmalar sonucunda Sur ilçesi Satı, Karaçalı, Hızırpınar, Ayntraki, Sağdıçlı, Karabaş, Sarıkamış, Kartaltepe, Karpuzlu Yedikardeşler, İncedal ve Ocaklar mahallelerinin göletlerini yeniden kullanıma hazır hale getirdi. Özellikle bu yıl yaşanan kuraklıkla birlikte çiftçilerin verim almakta zorlandıkları HİS göletlerinin bentleri yeniledi, göl aynasında oluşan toprakları iş makineleriyle temizleyen ekipler, HİS’lerin daha verimli su toplamalarını sağlamak için göletlerin seviyesini 4-5 metre yükseltti. Büyükşehir Belediyesi, üreticiye destek olmak amacıyla çalışmalarına devam edecek.

Bu haber 495 kez okundu.
Diyarbakır - 14:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.