36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sur’da Kadın Yaşam Ormanı kuruldu

Diyarbakır - 5 Aralık 2019 10:38 A A

Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediyesince, ‘Kadın Yaşam Ormanı’ kuruldu. Dikilen fidanlar, bu yıl yaşamını yitiren 390 kadına ithaf edildi.

Diyarbakır Sur Belediyesi Eşbaşkanları Filiz Buluttekin ve Cemal Özdemir ile Kadın Meclisi üyeleri, Karaçalı Mahallesi’nde kadın katliamlarına dikkat çekmek için kurulan “Kadın Yaşam Ormanının” tabelası asarak fidan dikti.

Daha önce belediye meclis üyeleri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Karaçalı (Tilalo) Mahallesi’nde fidan dikme etkinliği düzenlemişti. O etkinliğin devamı olarak, dün de eşbaşkanlar Belediye Kadın Meclis üyeleri ile birlikte hem fidan dikimi gerçekleştirdi, hem de alanın tabelasını astı.

Sur Belediyesince oluşturulan alana “Kadın Yaşam Ormanı” adı verilerek, bu yıl katledilen 390 kadına ithafen 390 fidan dikildi. Filiz Buluttekin, burada kısa bir konuşma yaptı. Buluttekin, “Bizler kadına yönelik şiddete karşı mücadeleyi her alanda sürdüreceğiz ve bundan sonra da kadın yaşam alanları oluşturacağız” dedi.

Bu haber 753 kez okundu.
Diyarbakır - 10:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.