Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.40
  • DOLAR 5.79

Sur’da sokakların temizliği için duyarlılık çağrısı

Diyarbakır - 10 Temmuz 2019 22:39 A A

Sur sokaklarına bazı kişi ya da gruplarca bilinçli olarak çöp döküldüğü belirtilen Belediye Eşbaşkanı Filiz Buluttekin, ilçe temizliği noktasında duyarlılık çağrısı yaptı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde zaman zaman bazı kişi ya da grupların sokaklara bilinçli olarak çöp döktüğü belirtildi. Bu temelde yaşanan temizlik sorununa dikkat çekmek amacıyla çalışma yürüten Sur Belediye Eşbaşkanı Filiz Buluttekin, ilçede yeni yapılan parkları dolaşarak insanlara duyarlılık çağrısı yaptı.

‘TÜM YURTTAŞLAR ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMALI’

Abdal Dede ve Ziya Gökalp Mahallesi’nde yeni yapılan parklarda incelemelerde bulunan Buluttekin, aynı zamanda parkta dinlenmeye gelenlerinin talep ve sorunlarını dinledi. Buluttekin yaptığı incelemelerde sokaklara rastgele atılan çöplerin hastalıklara davetiye çıkardığına dikkat çekerek, “Daha temiz bir Sur için kadınlarla birlikte el ele vererek, sağlıklı yaşamın temelini oluşturalım, kadınlarla birlikte mahallelerimizi yönetelim, her kadın mahallesinin başkanıdır. Sur sokaklarını temiz tutmak için doğru yere, saatinde ve belirlenen yerlere çöpleri bırakalım. Bu konuda tüm yurttaşlarımız üstüne düşen görevi yapmalıdır” diye konuştu.

Buluttekin, yurttaşların sorunlarını dinledikten sonra Melikahmet Mahallesi’nde yapılan yeni park çalışmalarını denetledi. Çalışanlarla birlikte yemek yiyen Buluttekin, parkın yapımında karşılaşılan sorunları dinledikten sonra, buradan ayrıldı.

Bu haber 432 kez okundu.
Diyarbakır - 22:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.