29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Suya bir kez daha zam yapıldı

Bağlar - 31 Mayıs 2021 14:44 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DİSKİ) suya bir kez daha zam yaptı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, 2 yıl içinde suya üçüncü kez zam yaptı. İl ve ilçelerini kapsayan zam 5 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak. Tüketici Fiyat Endeksleri’nin (TÜFE) yüzde 1.68 artış oranı dikkate alındığı belirtilen zam oranlarının TÜFE’nin üstünde olduğu gözlerden kaçmadı.

Faturalara yüzde 10 ile yüzde 40 oranı arasında yansıyan zamla birlikte Diyarbakır merkezde suyun metreküp fiyatı 3 TL 58 kuruştan 4 TL’ye yükseldi. Bismil, Silvan ve Ergani ilçelerinde 2 TL 30 kuruş olan suyun metreküp fiyatı, 3 TL 20 kuruşa yükseldi. Çınar, Çüngüş, Dicle, Hazro, Kocaköy, Kulp, Lice, Çermik, Hani ve Eğil ilçelerinde, 1 TL 80 kuruş olan suyun metreküp fiyatı ise yüzde 33,4 zamlanarak, 2 TL 40 kuruşa yükseldi.

Bu haber 820 kez okundu.
Bağlar - 14:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.