28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Tam Kapanma Süreci Masaya Yatırıldı

Diyarbakır - 29 Nisan 2021 18:42 A A

Vali Münir Karaloğlu başkanlığında kaymakamlar ve ilgili yetkililerin katılımıyla tam kapanma sürecine yönelik planlama ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında Bilim Kurulu’nun önerisi üzerine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan kararla ülke genelinde 29 Nisan 2021 saat: 19.00 ile 17 Mayıs 2021 saat: 05.00 arasını kapsayacak şekilde tam kapanma sürecine geçildi.

İçişleri Bakanlığınca çıkartılan genelgeyle tam kapanma sürecinin uygulanma şekli, alınacak ek tedbirler ve muaf tutulan sektör ve kişilerin belirlenmesinin ardından ilimizde de Vali Münir Karaloğlu başkanlığında, il ve ilçelerden üst düzey askeri, mülki yetkililer ile kurum müdürlerinin katılımlarıyla video konferans sistemi üzerinden sürece dair planlama ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

Kapanma boyunca uygulanacak tedbir ve denetimlerin, ilçelerin tek tek masaya yatırılarak ele alındığı toplantıda, Vali Karaloğlu, yetkililere denetimlerin sıkı tutulması yönünde talimat verdi.

Kapanma döneminin salgınla mücadele de çok önemli bir safha olduğunu sözlerine ekleyen Karaloğlu, geleceğe daha umutla bakmak için süreç boyunca tedbirler konusunda vatandaşlara uyarıların devam etmesi gerektiğini belirtirken denetimlerde de aksaklık yaşanmamasını istedi.

Karaloğlu, yetkililere, markete, camiye gitmek ya da başka amaçlarla sokağa çıkma kısıtlamasının istismar edilmemesine yönelik özellikle uyarılarda bulundu.

Toplantıda, tam kapanma süreci tüm detaylarıyla ele alındı. Vali Karaloğlu’da sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada ” Diyarbakır genelinde kurallar harfiyen uygulanacak. Kaymakam ve diğer çalışma arkadaşlarımızla video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiğimiz toplantıda tam kapanma sürecinde alacağımız tedbirleri değerlendirdik. Diyarbakır’ımız hepimizin gayretiyle yeniden maviye dönecek.” dedi.

Toplantıya Vali Karaloğlu’nun yanı sıra; Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Alper Çetinkaya, İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, 17 ilçe Kaymakamı ile il ve ilçe kurum müdürleri katıldı.

Bu haber 466 kez okundu.
Diyarbakır - 18:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.