34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Tarihi Handa Esnafla Kahvaltı

Diyarbakır - 25 Mart 2021 09:37 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, tarihi Hasan Paşa Hanı esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Esnaf ziyaretlerine ara vermeden devam eden Karaloğlu, Sokullu Mehmet Paşa’nın oğlu Vezir Hasan Paşa tarafından 1571 yılında yapımına başlanan ve 1575 yılında tamamlanan tarihi Hasan Paşa Hanı esnafını ziyaret etti.

Karaloğlu, yöresel kahvaltılar, hediyelik eşyalara yönelik hizmet sunan ve turistlerin uğrak mekanlarından biri olan handa, esnafın sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Esnafa desteklerinin devam edeceğini belirten Karaloğlu, sorun ve taleplere yönelik çözüm odaklı projeler geliştirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Kahvaltı sonrası handaki işyerlerini tek tek ziyaret ederek hasbihal eden ve hayırlı işler dileyen Karaloğlu, tarihi hana kahvaltı ve alışveriş yapmaya gelen vatandaşlarla da sohbet etti.

Bu haber 417 kez okundu.
Diyarbakır - 09:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.