23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Tarihi Sur İlçesi İhya Oluyor

Diyarbakır - 8 Temmuz 2020 14:44 A A

Diyarbakır’ın tarihi ilçesi Sur’un imar ve ihya çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. 2016 yılından sonra başlayan ve tüm mahallelerinde, caddelerinde ve sokaklarında, tarihi dokusu ve kültürel yapısı muhafaza edilerek çalışmalar yapılan Sur’da, Vali Karaloğlu, bugün Ali Paşa mahallesini ziyaret etti.

Diyarbakır’da göreve başladığı günden bu yana Sur’la ilgili olarak hem toplantılar yaparak hem de alan incelemesi şeklinde çalışmalarına devam eden Vali Karaloğlu, imar ve ihya çalışmaları devam eden Ali Paşa mahallesinde bulunan ve Diyarbakır’ı yansıtan tarzda tasarlanan evleri inceledi.

Yapımı tamamlanan bir Diyarbakır evini ve tarihi şehri ziyarete gelen vatandaşlara yönelik hizmete sunulmak üzere yine tarihi ve kültürel dokuyu yansıtır biçimde tasarlanan pansiyonu gezen Vali Karaloğlu, çalışmaların hem Sur için hem de Diyarbakır için taşıdığı önemin üzerinde durarak ihya çalışmaları sonucunda Sur’un, şehrin ve bölgenin cazibe merkezi haline geleceğine vurgu yaptı.

Bu nedenle yapılan çalışmalara hassasiyetle yaklaşan Vali Karaloğlu, incelemeleri esnasında yapıları tek tek kontrol etti. Kullanılan malzemeden, evlerin peyzajlarına, sokakta kullanılan zemin taşlarından evlerin iç tasarımlarına kadar ayrı ayrı değerlendirmelerde bulunan Vali Karaloğlu, yetkililerden Diyarbakır’ı yansıtan yapının korunmasını özellikle istedi.

ÇALIŞANLARLA SOHBET ETTİ, VATANDAŞIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Çalışma alanında inşa çalışmaları devam eden bir evle ilgili olarak yetkililerden proje hakkında bilgi alan Vali Karaloğlu, sonrasında çalışanlarla bir süre sohbet etti ve çalışmalarında başarılar diledi. İncelemelerin ardından, alandan ayrılacağı esnada yanına gelen bir vatandaşın işsizlik sorunuyla ilgili talebini dinleyen Vali Karaloğlu, sorunun ferdi değil genel bir sorun olduğunu söyleyerek bireysel olarak değil toplumsal olarak bu sorunun çözümüne uğraştığını belirtti.

Bu haber 736 kez okundu.
Diyarbakır - 14:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.