33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Taşçıer, Dicle ve Eğil İlçelerini ziyaret etti

Dicle - 23 Mayıs 2019 16:15 A A

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, İlçe Ziyaretleri kapsamında Dicle ve Eğil İlçelerini ziyaret etti.

Günün ilk ziyareti Dicle İlçesi’ne oldu. İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Taşçıer, Dicle İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çın’den ilçenin eğitim-öğretimi ile ilgili konularda brifing aldı.

Daha sonra Dicle İlçe Kaymakamlığına geçen Taşçıer, bir süre Kaymakam Alparslan Kılıç ile görüştü.

Görüşmenin ardından Halk Eğitim Merkezi’ne geçen Taşçıer, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde eğitim verilen kreş ziyaretinin ardından Toplantı Salonuna geçerek ulusal bazda düzenlenen “Materyal Tasarım” yarışmasına katılan öğretmenler ile toplantı yaptı.

Okul ziyaretlerinde ise ilk olarak Cumhuriyet ilkokulunu ziyaret etti, ardından Şehit Bilal Dicle Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne geçerek bir dizi incelemelerde bulundu. Burada sınıfları gezen Doç. Dr. Taşçıer öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet etti, ardından öğrencilerle birlikte okul bahçesine fidan dikti.

EĞİL İLÇESİ’NE GEÇTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, Dicle’den sonra Eğil İlçesine geçti.

Taşçıer, ziyaretin ilk durağı Eğil ilçesine bağlı Kalkan köyü ve Alpaslan Anadolu Lisesi oldu. Ardından Eğil ilçe Kaymakamlığına geçen Taşçıer, bir süre Kaymakam Kürşad Atak ile görüştü.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne geçen Doç. Dr. Taşçıer,  ilçenin eğitim-öğretimi ile ilgili konularda Eğil Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Esen’den brifing aldı.

Taşçıer, Okul ziyaretlerinde ise Atatürk İlkokulu ve Merkez ortaokulunu ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu. Sınıfları gezerek bir süre öğrencilerle sohbet eden Doç. Dr. Taşçıer, ardından öğretmenlerle toplantı yaptı.

Daha sonra Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda, ilçedeki tüm okul müdürleri ve ulusal bazda düzenlenen “Materyal Tasarım” yarışmasına eser gönderen öğretmenlerle toplantı yaptı.

Bu haber 2180 kez okundu.
Dicle - 16:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.