11° Kapalı
  • EURO 6.79
  • DOLAR 6.18

Taşçıer: ‘Kayıt parası alınırsa gereğini yaparız’

Bağlar - 5 Eylül 2019 22:10 A A

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Faysal Taşçıer, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde gündeme ilişkin konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, okula bağış, kayıt parası ve velilerden temizlik malzemelerinin istenmesine ilişkin önemli uyarılarda bulundu.

TAŞÇIER’DEN ÖNEMLİ UYARILAR

Gazetecilerin, bazı okullarda kayıt parasının alındığı ve velilerden temizlik malzemelerinin istendiğine dair iddiaların sorulması üzerine Taşçıer, ”Bazı okullarda okula bağış ve kayıt parası alındığına dönük duyumlar alıyoruz. Ancak okul ve idareci ismini sorduğumuzda kimse isim vermiyor. Varsa böyle bir durum lütfen bize iletin. Biz kesinlikle bu uygulamanın karşısında olacağız ve hemen gereğini yapacağız. Bununla ilgili zaten yürüttüğümüz soruşturmalar var. Velilerden temizlik malzemelerinin istendiği konusuna gelince, sadece yeni açılan anaokullarından bu talep edilmekte. Bunun yöntemi de şöyle olmalı, burada aile almak istemiyorsa kesinlikle bir zorlama yapılmamalı. Bu hususun mutlak suretle dikkate alınmasını istiyoruz” dedi.

Bu haber 658 kez okundu.
Bağlar - 22:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.