Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Tatil günlerinde yol yapımı ve asfalt hizmetine devam

Bağlar - 20 Mayıs 2020 12:44 A A

Bağlar Belediyesi, resmi kurumların idari tatilde olduğu son iki günde yol yapım ve asfaltlama çalışmalarını sürdürdü. Direkhane bölgesinde önce yol çalışması yapıldı, ardından asfalt dökümüne başlandı. Son 1 ayda 20 bin asfaltlama çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Özverili bir şekilde görev yapan ekiplerimizi tebrik ediyorum ” diyerek yol yapım ve asfalt hizmetlerinin son hızla devam edeceğini kaydetti.

Bağlar Belediyesi, kamu kurumlarının resmi tatilde olduğu dönemde yol yapım, onarım ve asfaltlama hizmetlerini sürdürdü.

Son bir ayda biri 45 bin nüfuslu Mevlana Halit Mahallesi ve biri de 20 bin nüfuslu Selahaddin Eyyubi Mahallesi olmak üzere toplam 5 mahallede asfaltlama çalışması yaparak bu yerleşim yerlerini 20 yıl sonra sıcak asfalt hizmeti ile tanıştıran Bağlar Belediyesi ekipleri, resmi tatil olan son iki günde ise Direkhane bölgesinde mesai yaptı.

ÖNCE YOL YAPIMI, SONRA ASFALT

Önce bozulmuş olan yolun alt yapısını tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, daha sonra belediyenin bazalt taşından üretmiş olduğu sıcak asfalt ile caddeyi asfaltlamaya başladı.

Ekiplerin çalışmalarını yerinden takip eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ortaya koydukları özverili çalışmalardan dolayı tebrik etti.

“MİLLETE HİZMET YOLUNDA ENGEL TANIMIYORUZ”

Millete hizmet yolunda engel ve mazeret kabul etmediklerini belirten Beyoğlu, “Son bir ay içerisinde uzun yıllardır asfalt hizmetinden mahrum bırakılan büyük mahalle ve caddelerimizi sokaklarımızı asfaltladık. Kırsal bölgelerde ve kent içinde yollarımızı yapıyoruz. Koronavirüs, ramazan ayı, resmi tatiller, sokağa çıkma kısıtlamaları gibi durumlara rağmen sahada yer aldık ve milletimize hizmet ettik. Bundan gayet memnunuz” dedi.

Bu haber 371 kez okundu.
Bağlar - 12:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.