23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

TED’liyiz, Tedbirliyiz!

Diyarbakır - 12 Eylül 2020 22:33 A A

2015’ten bu zamana Türk Eğitim Derneğinin Diyarbakır’da yanan meşalesi TED Diyarbakır Koleji Anaokulu fark yaratmaya devam ediyor.

Mart 2020’den itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 pandemisi ile okullarda uzaktan eğitime geçildi. TED Diyarbakır Koleji Anaokulu martta başlayan uzaktan eğitimlerini haziranda sonlandırmıştı ve çıkan genelge ile anaokulunda yüz yüze eğitimi başlatmıştı.

2020-2021 eğitim öğretim yılında bölgede ve ilde ilk TSE onaylı “OKULUM TEMİZ” belgesini  alan TED Diyarbakır Koleji, TED okullarına ait Talim Terbiye Kurulu onaylı okul öncesi eğitim programı kapsamında anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri ile bir ilke daha imza attı ve Pandemi Farkındalık Etkinliği gerçekleştirdi.

Pandemiye dikkat çeken eğlenceli deneyler, hareketli oyunlar, sanat etkinlikleri ve serginin oluşturulduğu farkındalık etkinliğinde tüm öğrencilerle maske-mesafe-hijyen kuralları daha etkili ve keyifli hale getirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anaokulu yöneticisi Kübra Yılmaz, Minik kolejlilerle yüz yüze eğitimi başlattıkları günden bu zamana maske-mesafe ve hijyenle ilgili birçok çalışma yaptıklarına işaret ederek, “Çeşitli deneyler, oyunlar ve PDR birimimizin gerçekleştirdiği aktivitelerle öğrencilerimizin konuyla ilgili kaygı düzeylerini azaltırken farkındalıklarını arttırmaya çalıştık. Erken çocukluk döneminde kuralların nedenlerini ve sonuçlarını kısa, net ve yaş düzeyine uygun bir şekilde açıkladığımızda sürece uyum kolaylaşır. Yapılan bu yöndeki etkinlikler de öğrencilerimizin tedbirlere uyma zeminini oluşturuyor. Konuya hassasiyet gösteren çocuklarımız yeri geldiğinde yetişkinlerimizi de uyarabiliyor” dedi.

PANDEMİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Bugün gerçekleştirdikleri Pandemi Farkındalık Etkinliğinde uzun süredir hijyen kurallarına uyan öğrencilere sürpriz yapmak, süreci daha eğlenceli hale getirmek ve geleceğin yetişkinleri olan öğrencileri aracılığıyla bugünün yetişkinlerinin, maske-mesafe-hijyen kurallarına önem vermelerine dikkat çekmeyi hedeflediklerini belirten Yılmaz, “Bizler TED Diyarbakır Koleji Anaokulu olarak tüm öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmaması ve covid-19 salgınının en kısa sürede sonlanması için tüm dünyaya buradan mesaj vermek istiyoruz. Maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım, hep birlikte pandemiden kurtulalım” diye konuştu.

Bu haber 1054 kez okundu.
Diyarbakır - 22:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.