Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Tekdemir: “Eğitim camiasının ilgisi bizim için itici güç oldu”

Diyarbakır - 7 Ağustos 2020 10:02 A A

Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, 23 Temmuz’da yapılan mutabakat ile 8 bin 109 üye ile yeniden yetkili sendika olduklarını ifade ederek, “Eğitim camiasının bize ilgisini kendimize yeni bir sorumluluk alanı olarak görüyoruz. Bu ilgiyi, rağbeti bizi daha sorumlu ve çok çalışmaya iten bir itici güç olarak algılıyoruz” dedi.

23 Temmuz’da yapılan sendikalar arası mutabakat ile yeniden eğitim camiasında yetkili sendika olan Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, projelerini ve çalışmalarını www.diyarbakirgazete.com’a değerlendirdi.

16 Aralık 2019 itibariyle Eğitim-Bir-Sen’de yönetim değişikliği olduğunu anımsatan Tekdemir, “Yeni yönetimle birlikte alana hızlı bir şekilde alanı domine etmeye başladık. Alanda çalışmalarımızı artırdık, Bu çalışmalarımızın neticesinde gerek öğretmenlerimize, gerek okul yöneticilerimize yönelik gerekse de eğitim çalışanları diğer arkadaşlarımıza yönelik farklı çalışmalar oluşturduk. Sahada Eğitim-Bir-Sen’in birikimlerini artırmaya yönelik ve Sendikamızın gücünü pekiştirmeye dönük çalışmalar yaptık” dedi.

“ÖĞRENCİLERE ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SETLERİ DAĞITTIK”

Tekdemir, Hem öğretmenlere ve öğrencilere yönelik çalışmaların olduğunu vurgulayarak, “Öğrencilerimize yönelik Üniversiteye hazırlık setlerimiz oldu. Bütün ilçelerimize ulaştırdık. Okul okul gezerek, ilçe ilçe gezerek, öğrencilerimize ulaştırdık. 500 öğrenciye yetecek kadar kitap setleri oluşturduk. Olumlu bir tepki aldık. Akabinde yine bizler tabi bu süre zarfında eğitim camiasına yönelik seminer faaliyetleri düzenledik. Tanınan bilenen yazarlardan şairlerden Diyarbakır’a geldiler. Eğitim-Bir-Sen’in davetlisi olarak Diyarbakır’a gelen şair ve yazarlar eğitimci arkadaşlarımıza hem eğlenceli, hem de bilgi birikimlerine yardımcı olacak güzel vakitler yaşattık. Kadın komisyonumuzun kadın çalışanlarına yönelik faaliyetleri oldu. Toplantı ve seminerler düzenledik” diye konuştu.

“PANDEMİ SÜRECİNDE ALINAN TEDBİRLERE KATKI SUNDUK”

Pandemi sürecinde Diyarbakır’da ilçe kaymakamlarınca görevlendirilen listelerin büyük bir çoğunluğu kendi üyelerinden oluştuğunun altını çizen Tekdemir, şöyle dedi:

“Ama biz ilave olarak 17 ilçede görev yapmak üzere 35 kişilik bir gönüllü listesi oluşturduk. Bunlar tamamen bizim görevlendirdiğimiz talebin bizden gittiği arkadaşlardan oluşuyordu. Bu arkadaşlarımız bu Pandemi sürecinde görev aldılar. Bu süreçte idari makamlara yardımcı oldular. Bu noktada biz Eğitim-Bir-Sen’in farkındalığını ortaya koyduk.

“DİYARBAKIR’A ATANAN BİN 71 ÖĞRETMENİMİZE YARDIMCI OLDUK”

Bunlarla birlikte 18 Mart öğretmenleri olarak nitelendirilen, bilinen arkadaşlardan İlimize atanan Bin 71 tane öğretmenlerimizi il Milli Eğitim Müdürlüğü’nde karşıladık. Stantlarımızı açtık. Onlara maske, arınık ve farklı ikramlarla onları ağırladık. Onlara yardımcı olduk. Ve “hoş geldin Öğretmenim” Eğitim kitini ve setini onlara verdik. Ve o arkadaşlardan ciddi anlamda bize rağbet edenler oldu.

“8 BİN 109 ÜYE İLE YENİDEN YETKİLİ SENDİKA OLDUK”

Bu anlamda Diyarbakır’da biz yaptığımız çalışmalarla Haziran ayında Türkiye’de en fazla üye kaydeden sendika olduk. 23 Temmuz’da mutabakat yapıldı ve bizler bu mutabakat neticesinde 8 bin 109 üye ile yine hem yetkiyi pekiştirdik, hem de bize en yakın sendika ile aramızdaki bu sene daha da açmış olduk. Bu şekilde eğitim camiasının bize ilgisini kendimize yeni bir sorumluluk alanı olarak görüyoruz. Bu ilgiyi bu rağbet bizi daha sorumlu, bu noktada bizi bu noktada daha çok çalışmaya iten bir itici güç olarak algılıyoruz. Biz bu itici güç neticesinde yeni dönemde daha yoğun çalışacağız. Daha farklı projelerle sahayı daha çok aktive etmeye çalışacağız. Faaliyetlerimizle hem yöneticilerimize, hem öğrencilerimize yönelik memur ve yardımcı hizmetler sınıfına yönelik ayrı ayrı çalışma alanları oluşturacağız”

Bu haber 530 kez okundu.
Diyarbakır - 10:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.