25° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Tekstil OSB faaliyete girdi, ilk üretim JİBER’den

Diyarbakır - 3 Haziran 2020 21:53 A A

Diyarbakır’ın yerel markası olan JİBER, kısa süre önce faaliyete giren Tekstil OSB’deki yerini aldı. JİBER yeni tesiste çorap üretimi yapacak.

Diyarbakır’ın dünyaya açılan yerel markası JİBER, istihdama katkı sunacak bir projeye daha imza attı. Koronavirüs salgını nedeniyle üretimi geçici olarak durdurulan JİBER, bir süre önce faaliyete giren Tekstil Organize Sanayi Bölgesindeki yerini aldı. JİBER yeni yerinde çorap üretimi yapacak.

Tesisin faaliyete girmesini sosyal medya hesabı üzerinden duyuran JİBER Yönetim Kurulu Başkanı ve eski Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği (GÜNTİAD) Başkanı İhsan Oğurlu, “Tekstil ihtisas OSB deki yeni tesisimizde bugün itibariyle çorap üretimimiz başladı. Bölgesel kalkınma ve işsizliği azaltmak için ‘Yerel Marka’ ve ‘Yerel Üretimimizi’ hep birlikte destekleyelim” çağrısında bulundu.

Bu haber 774 kez okundu.
Diyarbakır - 21:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.