29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Telefonları Susmuyor, Davetlere Katılmak İçin Zamanla Yarışıyor

Bağlar - 30 Mart 2021 16:31 A A

Gönül ve sosyal belediyeciliği alanlarındaki başarılı çalışmaları nedeniyle kısa sürede ilçe halkının yakın ilgisi ile karşılaşan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşlardan gelen “mahallemize ve evimize misafir olun” davetlerine yetişmek için deyim yerindeyse zamanla yarışıyor.

Yaşadıkları sorunlar nedeniyle başka şehirden Diyarbakır’a yerleşen Helvacı ailesine konuk olan Başkan Beyoğlu, “Vatandaşlarımız çeşitli konulardaki sorunları için arıyor. Gece gündüz telefonlarımız susmuyor. Kimi zaman gelen davetlere icabet etmekte zaman sıkıntısı yaşıyoruz” ifadelerini kulandı.

DAVETLERE YETİŞMEKTE ZORLANIYOR

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, mesaisinin büyük bir bölümünü özel cep telefonu numarasını verdiği ve davet üstüne davet aldığı vatandaşların sorun ve taleplerini çözmeye harcıyor.

“Herkese cevap veriyoruz. Cevap veremediklerimize de sonradan biz dönüyoruz” diyerek bu yoğunluğu ve vatandaşla kurduğu gönül bağını anlatan Başkan Beyoğlu, kimi zaman yoğun talepten dolayı zamanın yetmediğini kaydetti.

Sadece Bağlar’dan değil başka yerlerden de talepler geldiğini belirten Beyoğlu, vatandaşların kendisinden aldıkları sıcaklık ve sinerji nedeniyle mahalle ve evlerine davet ettiğini söyledi.

“İNSANLAR, SAMİMİ OLDUĞUMUZA KANAAT GETİRDİ”

Beyoğlu, “Göreve geldikten sonra ayrım yapmadan her mahalle, her sokak ve her vatandaşımıza ulaşmaya çalıştık. İnsanlarımız bu sıcaklığı gördü. Bize rahatlıkla ulaşmaları için özel cep telefon numarasını verdim. Günün her saatinde, hatta gece bile arıyorlar. Belediye başkanlığı, koltukta oturup kapısını ve gönlünü vatandaşa kapatmak değildir. Bizim görevimiz insanlarımızın derdiyle dertlenmek, her koşulda yanlarında olmak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta işaret ettiği ve bizim anlayışımızın da gereği olan husus budur. Telefonlarımız susmuyor. Bazen yetişmekte zorlanıyoruz ama insanımızın bu samimiyeti ve hoşgörüsü bizi mutlu ediyor.” İfadeleriyle yaşadığı bu tabloya dikkat çekti.

“BU SAMİMİYET BİZE ÇOK ŞEY ANLATIYOR”

Beyoğlu, kendisini davet eden 3 aileye daha misafir oldu. Ev sahiplerinden Mehmet Sevinç, “İlk defa böyle bir durumla karşılaşıyoruz. Belediye başkanımızı özel telefon numarasından ulaşarak  davet ediyoruz ve o da böyle güler yüzlü gelerek bu samimiyeti gösteriyor. Bu görüntü çok şey anlatıyor” dedi.

Başka şehirde yaşadıkları sorunlar yüzünden memleketleri Diyarbakır’a dönen Helvacı ailesi de Beyoğlu’nun davetini geri çevirmeyerek ziyaret ettiği aileler arasında yer aldı. Çeşitli sorunlar yaşayan aileye destek sağlayan Beyoğlu, sabır ve mücadele tavsiyesinde bulunarak, “Biz her zaman her koşulda sizlerin yanındayız” mesajını verdi.

Bu haber 618 kez okundu.
Bağlar - 16:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.