26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Tarihi ve kültürel gezi

Diyarbakır - 23 Kasım 2019 21:21 A A

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) meclisi, Peygamber ve Kral mezarlarının bulunduğu tarihi Eğil İlçesi’ne gezi düzenledi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, kentin tarihi ve kültürel değerlerini tanımak ve tanıtmak amacıyla Eğil’e gezi düzenledi.

Diyarbakır’da, peygamber ve kral mezarlarının bulunması nedeniyle inanç ve kültür turizminin merkezi olan Eğil ilçesine Ticaret Odası Meclisi tarafından gezi düzenlendi. Eğil’e düzenlenen geziye Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik ve Değişim Derneğinin projesiyle AB ülkelerinden gelen 34 Sivil Toplum Örgütü temsilcisi katıldı. Diyarbakır’ın tarihi dokusu ve Dicle Nehri’nin tüm güzelliklerinin yansıdığı Eğil ilçesine gelen heyet, rehberler eşliğinde ilçeyi gezerek yakından inceleme fırsatı buldular. Geziye katılanlar, birçok medeniyete ev sahipliği yapan Eğil ilçesindeki Dicle Nehri, Peygamber kabir ve türbelerinin yanı sıra tarihin izlerini taşıyan eserlere hayran kaldılar.

Bu haber 1243 kez okundu.
Diyarbakır - 21:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.