12° Açık
  • EURO 6.36
  • DOLAR 5.77

Tiyatro sanatçısı Yalçınkaya mezarı başında anıldı

Bağlar - 11 Ağustos 2019 22:48 A A

Eşbaşkan Dr. Selçuk Mızraklı’nın da katıldığı 11 Ağustos 2018’de yaşamını yitiren, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda yaklaşık 25 yıl aktif olarak farklı dallarda çalışmalar yürüten tiyatro sanatçısı Mehmet Emin Yalçınkaya mezarı başında anıldı.

Geçen yıl 11 Ağustos’ta hayatını kaybeden tiyatro yazarı, sanatçısı ve yönetmeni Mehmet Emin Yalçınkaya, Bağlar ilçesi Yeniköy Mezarlığı’nda kabristanı başında anıldı. Anma törenine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, ailesi, çalışma arkadaşları ve sevenleri katıldı. Yaklaşık 25 yıl tiyatro alanında çalışmalar yürüten Yalçınkaya için dualar okundu.

Bu acılı günde kelimelerin yetersiz kaldığını belirterek konuşmasına başlayan Yalçınkaya’nın çalışma arkadaşı tiyatro oyuncusu Kemal Ulusoy, birlikte uzun süre tiyatro çalışmalarında yer aldıklarını söyledi. 1 yıldır Yalçınkaya’sız zaman geçirdiklerini ve onsuz tiyatro oyunlarına devam ettiklerini ifade eden Ulusoy, onun boşluğunu doldurarak ama onu unutmadan ve sürekli anarak çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi. 

Hayatın hiç beklemedikleri bir anda bazı şeyleri önlerine koyduğunu ifade ederek açıklamalarına başlayan Mızraklı, “Bir yıl sonra buraya geldik, Yalçınkaya’nın oğlu Arda 1 yaş daha aldı, ağaçların boyu arttı ve onun bıraktığı tiyatroda arkadaşları çalışmalarıyla bir adım daha ilerlediler. Ama hepsinin toplamı şuydu, onun verdiği kavga, mücadele ve emek biraz daha iyi bir dünya içindi. Onun yaşamı herkes için iyi olandan yana bir arayıştı. Tekrardan ruhu şad olsun, biz onu hep gülen gözleriyle hatırlayacağız. Hep birlikte Mehmet Emin’i andık ve sözlerine atıfta bulunduk. Ama şunu çok iyi biliyoruz ki sözlerden çok bugün onun ruhu bizlere güç veriyor. Kendisine bir kez daha minnettarız yeri cennet olsun. Arkadaşlarımız onu daha güçlü bir şekilde yaşatmaya devam edecekler” dedi. 

Anma töreni Yalçınkaya’nın kabristanına bırakılan kırmızı karanfillerle son buldu.  

Bu haber 871 kez okundu.
Bağlar - 22:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.