28° Açık
  • EURO 6.32
  • DOLAR 5.73

TÖMER de yıl sonu yemeği düzenlendi

Diyarbakır - 30 Aralık 2017 13:47 A A

Dicle Üniversitesi/Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (TÖMER) ev sahipliğinde Türkçe öğrenimlerine devam eden öğrencilerimize yılsonu etkinlikleri kapsamında akşam yemeği düzenlendi.

Programa Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Eyyüp Tanrıverdi, Prof. Dr. Tahsin Kılıçoğlu, Genel Sekreter Dr. Kenan Yakuboğlu, TÖMER Müdürü Doç. Dr. Faruk Gökçe, TÖMER eğitmeni akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasında Doç. Dr. Faruk Gökçe, altı aylık bir geçmişe sahip olan TÖMER’in bugüne dek gerçekleştirmiş olduğu faaliyetleri anlattı. 2017’nin son günlerine denk gelen yıl sonu yemeğinin Merkezin organize etmekte olduğu sosyal etkinlik serilerinden sadece biri olduğunu belirterek davete icabet eden tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Gökçe, kısa zamanda Merkezin yabancı uyruklu öğrenci sayısının geçmiş dönemlere göre ikiye katlandığını ve bu başarının altında özverili çalışmanın yattığını ifade ettikten sonra her geçen gün merkeze olan ilginin arttığını ve bundan sonra da aratarak devam edeceğine inandığını belirtti ve özelikle maddi ve manevi hiçbir yardımı esirgemeyen ve her türlü olanağı sağlayan başta Sayın Rektörümüz olmak üzere bütün üniversite yönetimine teşekkürlerini sundu.

Program kapsamında Dicle Üniversitesi TÖMER’de öğrenim gören öğrenciler de duygu ve düşüncelerini iletti. Öğrenciler; hem Üniversite hem TÖMER hem de Diyarbakır’daki yaşamlarından olan memnuniyetlerini dile getirdiler. Memleketleri dışında bir ortamda yaşamanın ve öğrenim görmenin başlarda zor olacağını düşündüklerini ama geçen süre zarfında kendilerini evlerinde hissettiklerini ifade eden öğrenciler, bunda emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

Rektör Prof. Dr. Talip Gül ise, öğrencilerin Türkçe düzeylerinin şaşırtıcı derecede iyi olduğunu, bu kadar kısa zamanda bu dereceye ulaşabilmelerinin öğrencilerin zeki olmasının yanında TÖMER’in de eğitim kalitesinin bir göstergesi olduğunu belirtti. Öğrencilerin derslerine ve eğitimlerine özen göstermeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Talip Gül, Dicle Üniversitesi ailesinin birer ferdi olarak gördükleri öğrencilere hem Diyarbakır’ı hem Türkiye’yi hem de Dicle Üniversitesini tanıtmada önemli görevler düştüğünü hatırlattı.  Rektör Gül, Merkezde öğrenim gören öğrencilerin bu seviyeye ulaşmalarında emeği geçen Merkez Müdürü Gökçe’ye ve öğretim elemanı ekibine teşekkürlerini iletti.

Yemeği takiben misafir öğrenciler tarafından hazırlanan müzik dinletisi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile program sona erdi.

Bu haber 257 kez okundu.
Diyarbakır - 13:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.