33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Toplumsal Mutabakat Derneği’nden İzmir saldırısına tepki

Diyarbakır - 19 Haziran 2021 21:26 A A

Geçtiğimiz gün kuruluşunu ilan eden Diyarbakır’daki (TMD) Kurucular Kurulu Başkanı Mahmut Şimşek, HDP İzmir İl örgütüne yapılan saldırıyı ve katledilen Deniz Poraz’ın katledilmesini kınadı.

Toplumsal Mutabakat Derneği (TMD) Kurucular Kurulu Başkanı Mahmut Şimşek yaptığı yazılı açıklama ile HDP İzmir İl örgütüne yapılan saldırıyı kınadı.

Yapılan yazılı açıklamada, “17 Haziran  günü  HDP İzmir il örgütüne  yapılan menfur silahlı  saldırıda Deniz Poyraz katledildi. Bu gibi eylemlerin politik dostluğu, sivil istikrarı ve ülke birliğini zayıflattığı bilinmektedir. Bu eylemin henüz arka planı bilinmiyor. Gerginliği artırmanın kimseye yararı yoktur. Toplumda kaos ve korkular zaten böyle bireysel saldırılarla başlar. Dileriz bu  saldırı siyasi  suikastler zincirini başlatan halka olmaz. İlgilileri olayı aydınlatmaya, HDP’yi de sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Biz TMD olarak olayı kınarken, bireysel ve toplumsal huzurun tesisini, siyaset dilinin yumuşatılması gerektiğine inanıyoruz. Bu ülke hepimizindir. Herkesin konuşmak, tartışmak, anlaşmak ve güven içinde yaşamak hakkı vardır. Bu menfur olayda hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a rahmet, Ailesine ve HDP camiasına baş sağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 484 kez okundu.
Diyarbakır - 21:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.