23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Tosunlu: ‘Adalet Bakanı Gül’ün yanındayız’

Bağlar - 21 Aralık 2019 14:47 A A

Diyarbakır’ın Kanaat Önderi Mervettin Tosunlu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün 2015’te, henüz vekil bile değilken katıldığı, herkese açık bir programdaki bir din Âlimiyle karşılıklı el öpme görüntülerinin servi edilmesine sert tepki gösterdi. Böylesi bir alçakça bir resmi farklı bir amaçla paylaşmanın izansızlık olduğunu ifade eden Tosunlu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün çamur tutmayacak kadar naif ve güzel bir insan olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Fox Ana Haber Bülteninde, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün, 2015 yılında herkese açık bir programda siyasete bulaşmayan ender Tarikatlardan biri olan Şeyh Muhammed Muta el Haznevi ile karşılıklı el öpmesi görüntülerinin yayınlanması büyük tepkiye yol açtı.

Yayımlanan görüntülerle ilgili açıklama yapan Diyarbakırlı Kanaat Önderi Mervettin Tosunlu, yayımlanan görüntülerin alçakça farklı bir amaçla paylaşmanın izansızlık olduğunun altını çizerek, Adalet Bakanı Gül’ün Anadolu İrfan geleneğini yaşattığını söyledi.

Bakan Gül’ün, Anadolu irfan geleneğinde birbirleriyle selamlaşan birbirleriyle karşılaşan iki insanın birbirlerinin ellerini öpmesi, iki kişinin karşılıklı sevgi, saygı ve muhabbetlerini gösterdiğine işaret eden Tosunlu, “Anılan olayda da Sayın Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Beyefendi, henüz milletvekili bile değilken, bir programda karşılaştığı bir din alimi ile bu irfan geleneğini yaşatmış karşılıklı birbirlerinin ellerini öpmüşlerdir. Kaldı ki, daha önceki dönemlerde bazı siyasi parti liderlerinin bazı insanlarla karşılıklı birbirlerinin ellerini öptüğüne dair görüntüler basınımıza yansımıştır. Sayın Gül’ün bu irfan geleneğini yaşatıyor olması kınanmasından ziyade övülmesi gereken bir harekettir. Bunu bugün servis edenler iyi niyetli değillerdir.

“BAKAN GÜL’Ü YÜCELTMİŞTİR”

Ama bu sayın bakanı bilakis yüceltmiştir. Çünkü Anadolu kendi irfan geleneğine sahip çıkmıştır. Bu nedenle Sayın Bakanı tebrik ediyoruz, Tüm siyasilerden de bu tür geleneklerimizi de yaşatmasını bekliyoruz” diye konuştu.

FOX TV’YE TEPKİ, PORTAKAL’A KINAMA

Görüntüleri yayımlayan Fox TV’e tepki gösteren ve sunucu Fatih Portakal’ı da kınayan Tosunlu, bu görüntüleri servis eden bazı grupların emellerine ulaşamayacaklarının altını çizdi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 12758 kez okundu.
Bağlar - 14:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.