-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Tosunlu: ‘Vatan Partisinin provokasyonuna itibar edilmemeli’

Bağlar - 20 Aralık 2019 18:44 A A

Vatan Partisinin Şeyh Sait ve Seyit Rıza’ya yönelik girişimlerine ve “Vatana İhanet” söylemlerine, Diyarbakır iş dünyasından tepki yağdı. Güçlü Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜÇSİYAD) Diyarbakır İl Başkanı Mervettin Tosunlu, yapılmak istenen provokasyona itibar edilememesini gerektiğini vurguladı.

Diyarbakır/ Vatan Partisi, geçtiğimiz Perşembe günü cadde, sokak ve çeşitli yapılara verilen Şeyh Sait isminin kaldırılması için Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediye’sine başvuru yaptı. Şeyh Sait ile ilgili başvurunun yankıları devam ederken Vatan Partisi, benzer bir girişimi Seyit Rıza için de yaptı. Seyit Rıza’nın Tunceli’de bulunan heykel ve sembollerinin kaldırılması için Valilik ve Belediyeye başvuru yapıldı. Vatan Partisinin Şeyh Sait ve Seyit Rıza’ya yönelik yaptığı başvuruya Diyarbakır iş dünyasından tepki geldi.

“PROVOKASYONA GELİNMEMELİ”

Güçlü Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜÇSİYAD) Diyarbakır İl Başkanı Mervettin Tosunlu, yapılmak istenen provokasyona itibar edilememesini gerektiğini vurgulayarak, “Vatan Partisinin girişimi oldukça yersiz ve gereksiz olmakla birlikte bilinçli ve kasıtlı olarak, kaos yaratma amacı güderek yapılmıştır. Bölgemizin kırmızıçizgilerinden olan Şeyh Sait ve Seyit Rıza için böylesi bir adım atılmış olmasını kabul etmiyoruz. Provokasyon yaratmak için atılan bu adımlara itibar edilmemeli, ciddiye alınmamalıdır. Vatandaşlar olarak provokasyona gelmemeliyiz. GÜÇSİYAD olarak böylesi kıymetli kişiliklere yönelik haddi aşan tutumların her zaman karşısında olacağız. Vatan Partisinin de aldığı bu karardan biran önce vazgeçmesi ve kamuoyundan özür dilemesi gerektiğini düşünüyorum.” Dedi.

Bu haber 1371 kez okundu.
Bağlar - 18:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.