33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Trafik yoğunluğunu azaltacak çalışmalar sürüyor

Bağlar - 10 Mayıs 2021 16:46 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Seyrantepe Köprülü Kavşağı düzenlenmesi ve Ahmet Arif Caddesi’nin Elazığ Bulvarı’na bağlanması için başlattığı çalışmalar devam ediyor.

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon ve Ulaşım Daire Başkanlığının, salgın nedeniyle ilan edilen 17 günlük tam kapanma sürecinde Seyrantepe Köprülü Kavşağı’nda azalan trafik yoğunluğunu fırsata çevirerek başlattığı kavşak düzenleme çalışması sürüyor.

DÖNEL KAVŞAK KALDIRILMAYA BAŞLANDI

Çalışmalar kapsamında, Seyrantepe Köprülü Kavşağı’nın hemzemin kısmındaki yoğun araç trafiğini hafifletmek ve hızlı bir akış sağlanmak amacıyla dönel kavşak kaldırılmaya başlandı. Dönel kavşağın kaldırılması ve yapılacak yeni düzenlemelerle araçlar kendine ayrılmış şeritlerden kavşağı hızlı bir şekilde geçecek, trafik yoğunluğu oluşmayacak.

AHMET ARİF CADDESİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Ekipler, Ahmet Arif Caddesi’nin, Elazığ Bulvarına bağlandığı noktada kavşak yapımı ve Dicle Kent Kavşağı ile tren yolu arasındaki asfalt yenileme çalışmalarını tamamladı. Caddenin Elazığ Bulvarı’na bağlandığı noktada orta refüjün kapalı olması nedeniyle verimli kullanılamayan yol, yeni düzenlemeyle Seyrantepe ve Mahabad Bulvarının yükünü hafifletecek. Seyrantepe Köprülü Kavşağında ve Ahmet Arif Caddesindeki çalışmalar tam kapanma kısıtlaması süresinde bitirilmesi hedefleniyor.

Bu haber 645 kez okundu.
Bağlar - 16:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.