Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

TÜBİTAK’a en çok proje Bismil’den!

Bismil - 26 Aralık 2018 14:21 A A

Son dönemlerde eğitimde hamlenin başlatıldığı Bismil, 2019 yılında Diyarbakır’da TÜBİTAK projesine kabul edilen okullar arasında en çok projesi kabul edilen ilçe oldu. Bismil’den 10 okulun proje sunduğu TÜBİTAK, bu okullardan 6’sını kabul etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak’ın özverili çalışmaları ve eğitimde yaptığı yenilik hareketi ile TÜBİTAK’a en çok proje veren Bismil’de haklı bir sevinç yaşanıyor.

Toplam 49 okulun bulunduğu Bismil’de, 40 okul TÜBİTAK’ın gönüllü olarak eğitimine katılırken, 10 okul başvuru yaparken, Köseli Ortaokulu, Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yukarıdarlı Ortaokulu, Göksu Ortaokulu, Bismil Fen Lisesi, Bismil Fatih Anadolu Lisesi’nin projesi kabul edildi.

AK, OKULLARI TEBRİK ETTİ

TÜBİTAK’a projeleri kabul edilen Okulların idarecilerini, öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik eden Aydın Ak, “Yarının bilim insanları olan bugünün gençleri hazırladıkları projelerle bizleri sevindirdi. Bu gibi deneyimlerle kendilerini geliştiren öğrencilerimiz, akademisyenlerimizin de destekleriyle geleceğe sağlam bir adım atmış oldu. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyorum. Bismil’de eğitimin kalitesinin artırılmasına dönük çalışmalarımız artarak devam edecektir. Biz TÜBİTAK’a daha fazla proje sunacak okul sayımızı artırmak hedefindeyiz” şeklinde konuştu.

Bu haber 3163 kez okundu.
Bismil - 14:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.