10° Açık
  • EURO 6.40
  • DOLAR 5.79

TÜM-İŞ Konfederasyonu’ndan Mızraklı’ya ziyaret

Diyarbakır - 8 Temmuz 2019 19:54 A A

TÜM-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’ya tebrik ziyaretinde bulunarak görevinde başarılar dilediler.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen TÜM-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’yı ziyaret etti. Başkan Şahin, yeni görevinde başarılar dileyerek Eşbaşkan Mızraklı’yı kutladı. Eşbaşkan Mızraklı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.

TÜM-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mahmut Şahin, Eşbaşkan Mızraklı’ya Ehmedê Xanî’nin Mem û Zîn kitabını hediye ederek, çiçek yerine kitapla tebriklerin kabul edilmesinin çok anlamlı olduğunu vurguladı. Toplanan kitap sayısının on bini bulduğunu belirten Eşbaşkan Mızraklı ise, Suriçi’nde bir kütüphane oluşturmayı planladıklarını kaydetti. Mızraklı, “Yazarların ve okurların buluştuğu, Sur’un hem vicdanını hem hafızasını yansıtan bir mekân olsun istiyoruz. Çünkü Sur bizim açımızdan çok özel ve belki bu coğrafyaya bir anlamda kodlarını veren bir mekân durumunda” diye konuştu.

Bu haber 327 kez okundu.
Diyarbakır - 19:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.