28° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Türkiye’nin Parlayan Yıldızı; Yeşil Yıldız Derneği

Diyarbakır - 8 Şubat 2020 21:49 A A

2017 yılında Diyarbakır’da kurulan Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği, önleyici eğitim çalışmalarını ve bağımlı birey ile tedavi merkezi arasında aracı olmaya çalışıyor.

Toplum Sağlığı için çalışmayı ilke edinen Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği gönüllü çalışan, Dernek Genel Merkezi Diyarbakır’da olan, siyasetten bağımsız, Bağımlılıklarla Mücadele etmeyi önleyici eğitim çalışmaları ve tedavi sonrası Rehabilitasyon Çalışmalarını hedefleyen bir kadrodan oluşuyor.

“SEN BİR YILDIZ’SIN. HİÇ BİR BAĞIMLILIK SENİ YÖRÜNGENDEN SAPTIRMASIN”

Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadelede Derneği Genel Başkanı Yahya Öger, Din, Irk, Dil, Etnik köken ve cinsiyet farkı gözetmeden yegâne misyonlarının ‘Sen Bir YILDIZ’sın. Hiçbir Bağımlılık seni yörüngenden saptırmasın’ sloganı ile hareket ettiklerini ifade ederek, “Önleyici Eğitim Çalışmalarını, Konferans-Panel- Sohbetler. Bağımlı Birey için ücretsiz Tedavi Danışmanlığını, özelikle bağımlı bireylerin mağdur ailelerine Ayni ve Nakdi yardımlar yapmaya çalıştıklarını bununla beraber Eğitim Yardımları Burs-Kırtasiye, Kitap Aile Eğitim çalışmaları, Farkındalık Oluşturma çalışmaları Tedavi sonrası, takip Danışmanlık-Yönlendirme çalışmaları önceliğimizdir” dedi.

“BÜTÜN ÇALIŞMALARIMIZ GÖNÜLLÜLÜK ESASINA GÖRE YAPILIYOR”

Bütün çalışmalarının gönüllülük esasına göre yapıldığını belirten Öger, “Danışan ve Ailelerden asla bir ücret alınmamaktadır. Herhangi bir kurumdan şimdiye kadar nakdi destek alınmamış, Yapılan yardımlar Üye, Gönüllü desteği ve Hayırsever Dostların teveccühü ile yapılmıştır” diye konuştu.

12 İL VE 6 İLÇEDE TEMSİLCİLİK AÇILDI

Öger, Derneklerinin 12 il ve 6 ilçede Temsilciklerinin bulunduğunu ifade ederek, “Ankara-İmran Musilioğulları, İstanbul-M. Ali Öger, Kayseri- Büşra Orman, Bursa- Serdal İlbaş, Şanlıurfa -İbrahim Kendirci, Bingöl- Şahin Gültekin, Mardin- Rümeysa Yalçın, Şırnak-Guhtar Zeyrek, Tunceli -Erhan Kodat, Elazığ-Fatih Akar, Hakkari-Gülnur Ezgin, bu arkadaşlarımız gönüllülük esasına göre çalışmaktadırlar. Yine başta Diyarbakır olmak üzere birçok ilçede de Temsiliyet noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Diyarbakır/Bağlar-M. Sadık Dayan, Diyarbakır/Kayapınar-Zeki Dilek, Diyarbakır/Kocaköy-Fırat Varoğlu, Diyarbakır/Yenişehir-Sabahat Coşan, Diyarbakır/Sur-A.Kadir Tanrıverdi-Şanlıurfa /Viranşehir-Cüneyd Yalçın bizimle beraber çalışan arkadaşlarımızdır” şeklinde konuştu.

“BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ZORLU BİR ALANDIR”

Bağımlılıkla Mücadelenin zorlu Bir alan olduğuna değinen Öger, şöyle dedi:

“Kimsenin bulaşmak istemediği bir alan. Yeşil Yıldız Derneği olarak birçok arkadaşımız alanda olmak için başta Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimini aldı. Buna rağmen derneğin çalışmalarına gizli bir el müdahale etmekte, programlarını sabote etmeye çalışmaktadır. Üzülerek söylüyorum ki alanda olmamızdan ciddi rahatsızlık duyanlar var. Bunları da anlamış değilim. Bizler ticari bir kuruluş değil, siyasi bir oluşum asla değiliz ki kimseye rakip olalım. Sadece bir insanı bile bağımlılık batağından kurtarmanın önemini bilen, vicdani ve insani görevini yerine getirmeye çalışan topluluğuz.

“BÜTÜN ZORLULUKLARA RAĞMEN ÇOCUKLARA KARŞI BİR VAZİFEMİZ VAR”

Bütün zorluklara rağmen gelecek nesillere bizim bir borcumuz, çocuklara karşı bir vazifemiz var. Herkesin duyarlı olması bilinçlenmesi şart. Bu bir yolculuk ise  bizimle bu kutsal yolculukta Var mısınız? Ne yapabiliriz ki demeyin. Fikir verebilir, eğitim çalışmalarında yer alabilirsiniz. Farkındalık çalışmalarımızda paydaş olabilirsiniz. Daha güçlü bir ses olmak için gönüllü olabilirsiniz”

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 963 kez okundu.
Diyarbakır - 21:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.